Главная       Галерея       Форум       О нас       Ссылки   
RU  :  LV  
Форум


Kā nekļūdīties?
Zakomo
рейтнг: 1/2
Labdien, daargie fooruma biedri!
Es tiku savaldziinaata! Un nu, galvenais vainenieks~ korellas papagailiitis~ Žakomo- ir muusu gjimenes loceklis! Skaljš, bravūrīgs un bezgala interesants :smile: Dargie draugi! Daudz saprotu sunjos, BET papagailjos veel tikai censhos izjeegties :smile: Luudzu, pastaasties:
1) Kaa spaarnoto draugu radinaat pie rokaam????
2) Kaadas kljuudas noteikti nedriikst pieljaut?
3) Vai tieshaam apaljie buuri nav visai ieteicami?
Jau tagad atvainojos, ja shis viss jau kkur ir paarrunaats.... Ljoti gribeetu sanjemt atbildes no Jums, it iipashi uz 1.mo jautaajumu :smile: Paldies!!!
26.12.2008
18:36
Aija
рейтнг: 13/341
Par apaļajiem būriem-
Būriem vislabākā konstrukcija ir četrstūris. Protams jo lielāks būris, jo labāk. Tāpat vajadzīgi visādi pričindāli, bet tā lai nebūtu traucēta putna kustību brīvība. Putnam jāspēj brīvi pārlēkt no zariņa uz zariņu pie viena brīvi izvicinot spārnus. Mazā būrītī tāda iespēja ir liegta. Vieglāk tiem putniem, kuriem ir iespēja brīvi pārvietoties cilvēku istabā un izlidoties un izvingrināties pēc sirds patikas, lai arī daudz lietas ko lieto cilvēki var apdraudēt viņu dzīvību. Bet vai šī iespēja ir regulāra un dažreiz mēs esam tā kā aizņemti un nevaļīgi?.. Ja tam nav laika, labāk ja putniņam ir pietiekoši liels un ērts būrītis- tad arī paši nejutīsimies tik vainīgi.. Nevingrinot spārnus, paliek nespējīgāki arī krūšu muskuļi, kas nav labi putna veselībai kur nu vēl imunitātei mūsu platuma grādu apstākļos.
Veselīgs putns ir aktīvs, ziņkārīgs, zinātkārs un darbīgs putns. Ja putns saplēš savu jauno rotaļlietu, jāskatās uz to pozitīvi, jo viņš kā bērns grib rotaļāties un visu aizraujošo izzināt..

Runājot par apaļas formas būri, jāsaka, ka visneveiksmīgākie ir kupolveidīgie- tur tiešām var prātā sajukt. Der tikai putniem ar stabilu psihi, bet ne fiziskajai ne prāta aktivitātei par labu nenāk. Cilvēka un putna estētiskās izjūtas ir ,jāteic, stipri atšķirīgas... Arī pašam cilvēkam par labu nenāktu ja viņš dzīvotu telpā kuras sienas būtu neliels noslēgts aplis, griesti aplis utt. (iedomāies sevi tādā telpā - visur priekšā vienādas sienas, man pat galva nedaudz griežas, noslēgtība utt.) Arī horizonts nav apļa veida utt. Es tā kā centos paskaidrot, bet laikam ne tik labi sanāca.
Vēl runājot par būrīti un par to ka lielāki vai labi būri var vairāk maksāt, gribu piebilst, ka tad kad cilvēks sev būvē māju vai izvēlas dzīves vietu- viņš dara ar domu, ka tā ir ilgam mūžam. Tajā būs jāuzturas ilgu laiku, tai jābūt ērtai un parocīgai ilgam laikam. Tāpat ir ar būri- parasti to pērk visam putna mūžam. Tāpēc pērkot būrīti labāk padomāt pirmkārt nevis ka putns ir interjēra papildinājums, bet, ka ja es dzīvotu šādā būtītī- vai man tas patiktu ilgam laikam... Un tad jūs sapratīsiet, ka putnu būrītis ir diezgan nabadzīgs pilnvērtīgai putna dzīvei uztverei un aktivitātēm..
Aija
29.12.2008
13:23
Aija
рейтнг: 13/341
Pie rokām vieglāk ir pieradināt, ja putns sāk saprast, ka no tām nav jābaidās un tās neko ļaunu nedarīs. Visu to jāpanāk ar pacietību un pakāpenismu, ļooti lēnām. Bieži lai paietu 1 soli uz priekšu 2 jāpakāpjas atpakaļ. Jums ir vienam pie otra jāpierod.
Tātad nekādu roku agresīvu žestu, neko ātru nesaprotamu un bīstamu putnam. No savas puses jāpiedāvā patīkamu sabiedrību, pozitīvas asociācijas par rokām- gardumiņi, ja neuzticas- turi rokā garāku kociņu uz kura piestiprināts gardumiņš. Ļoti labas ir prosas vārpiņas...
NEKĀDĀ GADĪJUMĀ NEDRĪKST: kliegt vai darīt pāri putnam, viņu sodīt utt (zaudēt putna uzticību ir vieglāk kā iegūt- vienkārši jāatceras, ar varu nepanāksi- viņš ir PAPAGAILIS), kā arī pakļaut briesmām putna dzīvību vai veselību.

Vēlu veiksmi,
Aija
29.12.2008
13:30
Zakomo
рейтнг: 1/2
Paldies , Aija! Liels paldies par atbildeem :smile:
Vnk.- patreiz mums ir tieshi paliels kupolveidiigais buuris. Tagad man ir skaidrs, ka tas nav labaakais variants un tuvaakajaa laikaa iegaadaasimies citu- 4stuurainas formas, lai Žakomo ir komforts :smile:
Muusu korelliņš ir runiigs putns- reizeem viitero kaa strazdinjsh, reizeem- kaa autoo signalizaacija.... Eed, it iipshi iecieniijis- prosu. Ja leenaam tuvinu vinjam roku, tad varu gandriiz vinjam pieskarties, bet tam veel nav iistais laiks :smile:)
Vieniigi- vanninjaa ar spec. smiltinjaam gan neperas, vai tas arii ir pieraduma jautaajums? Kur labaak shaadu baseinu novietot- uz griidas, jeb durtinjaas pie sienas?

LAIMIIGU JAUNO 2009. gadu noveelot:
Baiba, Žakomo & Co
29.12.2008
15:33
Korella
рейтнг: 2/21
putniņam basēnu jāpiestipria būrīša otrā sānā :hello:
Sabīne Eigima
17.02.2010
17:31
Текушее время: 18.09.2020 08:40
 
© 2007-2010. www.papagailis.lv. All rights reserved.