Главная       Галерея       Форум       О нас       Ссылки   
RU  :  LV  
Форум


Zaļspārnīšu pieradināšana
tiktak
рейтнг: 2/7
Sakiet lūdzu, aptuveni cik ilgam laikam ir jāpaiet, lai zaļspārnīšus varētu pieradināt uzkāpt uz rokas?
19.03.2014
12:32
Aija
рейтнг: 13/341
Neeksistē vienotas atbildes -- cik ilgam laikam jāpatiet...
Tas atkarīgs no vairākiem faktoriem.

Proti tai gadījumā, ja tiek iegūts putniņš, kurš ir jau no mazotnes pieradināts no audzētājiem-- tad tam aizies tikai kādas 2 nedēļas, iespējams.

Taču, ja putniņš ir iegādāts kādā no zooveikalu ķēdēm, kur tos iepērk no lielajām audzētavām-- tad tā īpašniekam var būt garš ceļš ejams lai putns spētu tā pa īstam cilvēkam uzticēties... Bieži tā arī nav ne nepieciešamās pacietības, lai sasniegtu iecerēto rezultātu..

Viens no faktoriem ir arī tas-- cik vecs ir pats putns-- ļoti jauns putns ir mazāk konservatīvs gan ēšanas paradumos , gan uzvedībā gan arī- kam pieķerties...
Aija
24.03.2014
13:14
Aija
рейтнг: 13/341
Svarīgi, kad putniņš nonācis jaunajās mājās- lai tas maksimāli justos drošībā un aprastu ar jauno situāciju.

Lai putniņš aprastu un mazinātu tā mulsumu-- jārada drošu vidi-- maz nepazīstamu trokšņu, strauju kustību. Būra vienu vai 2 sienas ieteicams novietot pie sienas. Tā teikt- radīt drošu aizmuguri..

Nešķiramie papagailīši pēc savas dabas ir ļoti aktīvi un ziņkārīgi-- to tad arī vajadzētu veicināt.

Tāpat vieglāk putniņu pieradināt sākt ar tā pievilināšanu ar gardumiem-- labs līdzeklis ir veikalos nopērkamās prosas vālītes. Tas ļauj saglabāt tādu kā distanci starp jūsu rokām un putniņu.


Aija
24.03.2014
13:25
Aija
рейтнг: 13/341
Vizuāli labs palīgs ir arī spogulītis..

Kā arī svarīgi uzturēt ar putniņu skaņas signālu kontaktu-- runājiet ar viņu mierīgā un mļīgā balsī-- novērojiet viņa reakciju, jo šai sugai piemīt dabisks intelekts.

Svarīgi ir saprast- ka šis putniņš nav dresējams cirka kustonītis, drīzāk otrādi-- drīz apjautīsiet ka pati tiekat dresēta, taču darat to ar prieku..

maz pamazām radīsies neliels progress, kā pastarpināti pakāpieni līdz tam ka putniņš novietosies uz jūsu pleciem, galvas - vai rokām.

( Jāņem vērā, ka cilvēka rokas - visbriesmīgākais un bīstamākais objekts jekuram putniņam - tāpēc sākotnēji jācenšas tās minimāli izmantot-- jākomunicē ar balsi, mīmiku. Cenšototies iepazīt- novērojiet, kas tam patīk vai nepatīk...).

Protams, tāpat nevar izslēgt paša putniņa unikālo personību--varbūt tam ir bijusi tik veiksmīga pieredze un zinātkāre vai patika pret jums ("dvēseļu radniecība":wink:, ka jūsu kopējā sadarbība ir tikai laika jautājums.

Bet varbūt arī pretēji notikumi, ka putniņš jūsu uzticību un pacietību pārbaudīs gadiem.

Vēl viens pieradināšanas paņemiens-- ka tiek iegādāts pieradinātāks un drošāks putns-- un tas ar savu uzvedību spēj pārliecināt, ka cilvēks tomēr nav tik ļauns un briesmīgs.


Lai veicas un ceru kaut ko vairāk uzzināt un ieraudzīt par jūsu putniņu vai putniņiem.

Aija
24.03.2014
13:35
Текушее время: 18.09.2020 07:23
 
© 2007-2010. www.papagailis.lv. All rights reserved.