Главная       Галерея       Форум       О нас       Ссылки   
RU  :  LV  
Форум


Urrrāaaaaaa! :)
Страницы:
next next
[1]  [2]   [3
Dincho
рейтнг: 3/22
Beidzot pirms 3 dienām mans Žako (viņu sauc tāpat kā sugu, jo dzimumu vēl nezinam un nopirku viņu jau 2 gadus vecu, tādēļ vārdu ieliku tādu, ko viņš noteikti būs dzirdējis) ļāva sevi noglaudīt un pakasīt galviņu! :smile:))) Tātad manam mežonim bija vajadzīgs 1 gads un 2 mēneši, lai beidzot uz to saņemtos :smile:))).
Un tagad galvas pakasīšana viņam ir svarīgāka par rieksta paņemšanu no manas rokas! :smile: Viņš ar knābi viņu pagrūž nost, noliec galvu, gaida, kad viņu pakasīs un tikai tad sniedzas pēc rieksta! :smile:)))
Tātad visiem citiem varu ieteikt nekreņķēties, ja iegadījies galīgi mežonīgs eksemplārs, un nemest plinti krūmos! Ar lielu pacietību un mīlestību arī sarežģītie putni iemīl savus saimniekus. :smile:
Mums bija vajadzīgs gads, lai pirmo reizi paņemtu no rokām riekstu un apēstu to. Tagad nepilnu 2 mēnešu laikā viņš jau ļauj sevi paijāt un sniedzas, lai viņam kasa galviņu.
Pirmie 10 mēneši vispār bijā kā murgs - nenormālākā ķērkšana, bļaušana, panikas lēkmes pie katras barošanas, būra tīrīšanas utt. Tad, pamazām, ķērkšana mitējās, ja gāju pie viņa vienā apģērbā (viņš atzina tikai košu kleitiņu bez rokām). Drēbes mainīt gan nedrīkstēju, jo tad viss atsākās, un par drēbēm ar garām rokām man vispār bija jāaizmirst. :wink: Nu jau ir pieņēmis arī citus apģērbus. :smile:
Tā lūk mums iet! Esmu bezgala laimīga! :smile:
Dinčo un Žako :smile:
09.07.2007
10:36
Martini
рейтнг: 14/237
Apsveicu!
:SunSmile:
Юлия + Мартин+ Арчи
09.07.2007
22:58
arina
рейтнг: 16/106
Dincho, поздравляю!!!
Это ведь невероятное ощущение, когда птичка, которая так долго боялась начала доверять людям :smile: и что можно доставить попугаю радость не только угощением, но и почесанием :wink:

А на руку он идёт?

Мой Карл в начале начал гулять по квартире, потом стал заходить на руку - что бы его подняли туда, куда он не может залезть и только после этого разрешил почесать шейку :smile:

С уважением,
Арина
09.07.2007
23:52
Dincho
рейтнг: 3/22
Nē, uz rokas gan vēl nenāk. :sad: Ja lieku roku viņam uz kāju pusi, tad viņš tā dusmīgāk ar knābi pastumj roku nost un noliec priekšā galvu, lai kasu viņam to. :smile:
Pēc pastaigas pa istabu atpakaļ būrī ir diezgan problemātiski dabūt, tad es mēģinu viņu uzmānīt uz koka trepītēm (liekot zem vēdera, lai nav citas iespējas, kā vien viņam uzkāpt uz tām) un tad censties aiznest atpakaļ līdz būrim. Pa ceļam gan viņš bieži izdomā, ka jāaizlaižas uz citām interesantākām vietām... :smile:
10.07.2007
08:43
Aija
рейтнг: 13/341
Man ir ļoti liels prieks ka esat beidzot sadraudzējušies, ir svarīgi, ka putnam nav bailes no cilvēka rokas utt.
Es zinu ka zelta likums saskarsmē ar putnu, kas tev vēl pilnībā neuzticas- mierīgi lēnām un mīļi runāt- bez straujām kustībām un skaļiem kliedzieniem, pat mēģināt atkārtot putna skaņas, kad viņš runā ko mīlīgāk. Jābūt lielai pacietībai. Un ar negatīvu uzvedību visu var tikai sabojāt.
Aija
10.07.2007
15:27
Aija
рейтнг: 13/341
Domāju viņš centās tevi pārbaudīt- vai tevi var pieņemt par savējo. Tā sakot vai var uzskatīt par savu putnu. Man mājās ir bariņš nešķiramo papagailīšu, kuri mani ir uzņēmuši savā barā- kad es pārnāku mājās- man obligāti ir "jāatlido" pie viņiem un jāparunājas- citādi būs liels troksnis, ka es neatskaitos savam baram.
Aija
10.07.2007
15:37
magoniite
рейтнг: 0/2
Sveika!Man arī ir Žako,viņa vārds ir Roko.Mums iet līdzīgi.Roko mēs iegādājāmies aprīļa beigās,pēc mēneša viņš sāka izdot visādas skaņas,bet tikai kad es biju mājās.Es esmu pacietīga,bet vīrs nē.Viņam ļoti nepatīk,kad Roko ķērc,un tad sākās,vīrs vicina rokas,vai speciāli strauji pagriežas,tas viss viņu uztrauc.Mans vīrs ir tālbraucējs,un tad kad viņa nav mājās Roko ir normāls putns,es varu tīrīt būri,barot uz mani Roko nebrēc,tikai ar interesi lūkojas,ko ieliku būrī-ūdeni,ēdienu....Kad vīra ilgāk nav mājās,mēs trijatā-mums vēl ir Korella-Nika,tad Roko ir tik labs garīgais,ka viņš jautri svilpo,un izdod apmēram 9 dažādas skaņas,kuras visu laiku maina.....Bet tikai kad vīra nav mājās.
17.07.2007
23:18
Dincho
рейтнг: 3/22
Oi, kā es Tevi saprotu..... Mans vīrs arī nav sajūsmā par manu Žakucīti, bet laimīgā kārtā vismaz viņu nebiedē. Līdz ar to tas gads, kamēr mans žako rēca kā tīģeris, manam vīram bija īpaši smags.... :D. Tagad viņu attiecības ir neitrālas - abi viens otru ignorē.
Taču, kā noprotu, tad Tev jau nebūs tik smags gadījums, ja jau tagad pēc pāris mēnešiem viņš Tev jau vairs nerūc? Vai Tev viņš iegādāts pagājušā gada maijā, tāpat kā man?
Vispār jau traki. Pie tādas vīra uzvedības nekas labs viņu tālākā saskarsmē nav gaidāms :sad:.
20.07.2007
17:33
magoniite
рейтнг: 0/2
Mans vīrs,man uzdāvināja dzimšanas dienā-šogad.Viņš nekad nedomāja,ka Roko tik dikti brēks :sad:
Teica jau,ka vajag pacietību,bet viņš nedomāja,ka tik ilgi,jo veikalā paskaidroja,ka tas neesot ilgi-pēc apmēram 2 mēnešiem viņi pierodot.
Man ir pacietība un es ar viņu pat varu mierīgi parunāties.Vakar apsēdos un sāku runāties ar savu Roko-kamēr vīrs bija dušā.Roko sēdēja un skatījās man virsū un nevienas skaņas,pēc minūtēm 15 ienāca vīrs,un tad atkal sākās......Vīru laikam arī sadusmoja tas,ka sākumā nevarēja pat paiet garām būrim. Tad atkal vīrs skatās kādu filmu,bet Roko tik brēc,laikam piesēdās pa tuvu būrim.Tad arī sākās....
Bet no otras puses,viņš it kā kaitina Roko,bet pats saka,jāatnes kāds ābeles zars,lai var asināt knābi!Šodien pat ielika būrī,tagad Roko tik uz tā vien sēž.:rolleyes:
Ļoti ceru,ka Roko būs mierīgāks,un arī vīrs pacietīgāks!Tā jau vīrs priecājas kad Roko ir labā garastāvoklī un dikti svilpo,un izdot visas citas skaņas!
22.07.2007
17:56
Dincho
рейтнг: 3/22
Oi, tad jau Tev ir diezgan "normāls" eksemplārs gadījies, ja jau pirkts tikai šogad un jau tagad pēc pāris mēnešiem uz Tevi vairs neķērc. :smile: Iepriecini vīru, ka citiem ir traģiskāki gadījumi :D. Man tiešām viņš noķērca visu gadu ar baigākajām panikas lēkmēm. :sad:
Un Tavs vīrs arī nav trakākais gadījums, izskatās, ka jau tagad mīl viņu, tikai "po svojemu" :smile:.
Taču mums nu jau nākamie "sasniegumi" - tagad varu viņu ar plikām rokām paņemt un izcelt ārā no būra un tieši tāpat iecelt atpakaļ - ne knābj, nekā :smile:. Uz rokas gan negrib kāpt, jāsaņem ciet kā vista :smile:, bet Žakucis nemaz īpaši neprotestē :smile: Un joprojām galvas pakasīšana ir topā - svarīgāka par riekstu :smile:.
Tātad tagad viņš brēc tikai tad, ja man kaut kas kardināli mainījies - piemēram pēc vannas ar apsietu turbānu uz galvas nedrīkstu pie viņa iet :smile:. Un vēl, protams, uz visiem svešajiem. :sad:
23.07.2007
15:11
Страницы:
next next
[1]  [2]   [3
Текушее время: 18.09.2020 08:43
 
© 2007-2010. www.papagailis.lv. All rights reserved.