Главная       Галерея       Форум       О нас       Ссылки   
RU  :  LV  
Форум


Pārvadāšana
Teodors2018
рейтнг: 3/8
Labdien!

Gribēju apjautāties par viļņaino papagaiļu pārvadāšanu. Zinu ka ir tādi pārvadājamie boksi priekš putniem, bet nevienā zooveikalā neesmu redzējis. Pārdevēja teica ka var pārvadāt, kartona kastītē ar caurumiem. Bet ja pa ceļam putniņš gribēs ēst vai dzert?:hmm:

Paldies!
22.04.2018
20:49
Aija
рейтнг: 13/341
Parasti par pārvadājamiem boksiem runa iet tad, ja jāpārvadā ir lielāki putni-- tiem var tad piedāvāt līdzīgas plastmasas "kastes ar restēm priekšā, citreiz arī nelielām augšā, kā ja pārvadā kaķus un kucēnus. Tur ieliek vienu kociņu uz kā sēdēt un trauciņuem arī tur ir vieta.
Ar vilnīšiem pat ir vienkāršāk. Lai gan tas var būt atkarīgs no tā - cik ilgi un ar kādu mērķi vedat. Ja putniņš ir iegādāts vai arī vedat no vienām mājām uz citām - tad tiešām var pietikt ar vienkāršu kartona kasti ar "ventilācijas" caurumiņiem.
Taču, ja putniņam ir jāatrodas tajā ilgstošāk- labāk ir atklātā tipa pārvadājamais būrītis-- tas ir maza izmēra zems ar restītēm, kurā arī ietilpst viena laktiņa. Var ielikt 2 mazus trauciņus, bet barību arī tāpat var pabērt uz grīdas- tur putniņš visātrāk to atradīs. Ja dažas stundas jābrauc - putniņš var iztikt bez ēšanas un dzeršanas vai arī var līdzi iedot tādu kārumu kā prosas vārpiņu/ vālīti.
Vajadzības gadījumā, Šo būrīti var pārsegt. Tumsā putniņš neko neredzēs, kas pa ceļam notiek un būs mierīgāks. Jo mazāks būrītis, jo mazāka iespēja putniņam ir savainoties ceļā, tāpēc es arī trauciņus lieki nelieku pa ceļam. Tāpat jāatceras- ja putniņu kaut kur vedam mašīnā un pa ceļam ir jāapstājas- tad labāk to slēgtā mašīnā vienu pašu neatstāt- līdzīgi kā ar kaķi un suni!
Ja braucat pie vetārsta arī mazais būrītis būs labāks, pirms izņemat putniņu- varēs pavērot tā pozas un uzvedību. Der arī mazo grauzēju nelielie taisnstūra tipa būrīši. Jābūt tikai maza atstarpe starp spraišļiem....
Aija
27.04.2018
14:12
Aija
рейтнг: 13/341
Vienā žurnāla "Astes" nummurā arī bija raksts pa šo tēmu, neatceros kurā un vai par vilnīšiem. Taču šis raksts mani nedaudz nepārliecināja. Maz ir tādu papagaiļu, kas būtu simtprocentīgi droši, pārvietojoties tik atklātā uzpariktē..
Varbūt e-bajā var atrast ko piemērotu.

Taču mazajam būrītim ir jābūt, kaut vai tam gadījumam, ja putniņam jānodrošina mieru un drošību, ja gadās saslimt vai notiek kāda trauma un kustības ir ierobežotas..
Aija
27.04.2018
15:01
Teodors2018
рейтнг: 3/8
Paldies!

Drīz brauksim uz laukiem līgatnē.piektdien biju alfas dinozoo un tur redzēju mazu parvadāšanas krātiņu.
27.04.2018
22:42
Текушее время: 29.05.2023 01:01
 
© 2007-2010. www.papagailis.lv. All rights reserved.