Главная       Галерея       Форум       О нас       Ссылки   
RU  :  LV  
Форум


Viļņpapagailīši kaujas
Paulish
рейтнг: 2/2
Labdien!:hello:

Lūdzu, palīdziet. Pirms dažām dienām nopirku viļņpapagailīšus. Puiku un meiteni. Bet tagad puika uzbrūk meitenei. Meitenei spalviņas izplūkātas, un nobijusies sēž vienā maliņā. Klusē.:sad: Puika cēli staigā un tik iekausta meiteni, ja tā iečivinās. Kāpēc puisītis tā dara? Varbūt kādi ieteikumi būs no jums. Paldies.:vinovatij:
23.05.2015
19:32
Aija
рейтнг: 13/341
Būtu lietderīgi uzzināt kaut ko vairāk par esošajiem putniņiem. Tas, ka abi ir pretējā dzimuma vēl nenozīmē, ka tqas ir patiess pārītis.
Nepieciešama tāpat arī plašāka informācija- kur iegādāti, vai pirms tam labi satikuši. Vai arī mākslīgi salikti kopā bez kādas patikšanas un raksturu saderības. Nāk no veikala vai privātām rokām. Cik plaša bijusi tur uzturētā populācija? Vai salikti vienīgie puisītis un meitenīte kopā... Vai ir liela vecuma starpība, vai arī tie ir vienaudži.
Ja tiek novērota pārlieka agresijas demonstrācija, tiek izplūktas spalvas, miesas bojājumi- vājākais var kļūt par upuri, vai pat var tikt zaudēta dzīvība. Īstenībā ne vien sauvaļā tiek apdraudēta putniņa dzīvība. Arī nebrīvē mūsu mīluļiem diemžēl rodas bīstamas situācijas, notiek negadījumi. Vai arī nāve rodas cita mīluļa rezultātā- cita mājdzīvnieka, vai cita tāda paša putniņa dēļ.
Vislabāk putniņus šķirt- kaut uz laiku.
Labi būtu noskaidrot- kā putniņi salikti kopā utt. Visbīstamāk ir tad ja putniņi nesatiek- bet būrīti saimnieks ir sagādājiis ļoti maziņu... Nabagam nebūs kur bēgt no varmākas. Šeit ir nepieciešams otrs būrītis. Tāpat ēdamā un dzeramā trauciņi nedrīkst būt kopīgi, bet katram savs un pa gabalu... Citādāk nešpetnākais kontrolēs traukus- un ja otrs gribēs ēst, tad to padzīs.
Taču viņus vēlreiz varētu mēģināt iepazīstināt savā starpā "neitrālā teritorijā" - kad izlaistu palidoties pa istabu, protams ievērojot visus drošības pasākumus.. Taču palidoties nevar ļaut uzreiz pēc putniņu iegādes. Lai sākumā aprod ar būrīti..
Tāpat nevajadzētu likt tādus trauciņus, kuros viens putniņš var tikt iesprostots no otra, kas ļauj veiksmīgi uzbrukt.Tādi mēdz būt no ārpuses ieliekamie trauciņi, kad barība ir aiz tāda kā stikla kupoliņa.

Aija
27.05.2015
10:53
Aija
рейтнг: 13/341
Tāpat es neieteiktu arī apklāt uz nakti putnu būri, ja vienam būs iespēja labāk redzēt, bet otram ne, tad tas radīs priekšrocību.

Tāpat novērtējot uzvedību.- Jāatsādina ir tad, ja
- tiek nodarīti nopietni miesas bojājumi- sākotnēji tiek uzbrukts spalvu neaizsargātām kājām (viegla paraustīšana neskaitās) - ja parādās asinis, miera mājās nebūs.
Galva, mugura - plecu, pie astes- var kļūt dzīvībai bīstama..

- viens otru dzenā, tiek uzbrukts ar knābi,
- ja otrs putniņš ir nomākts un bailīgi sēž viszemākajā vietā vai uz būra grīdas,
- ja otrs putniņš nedabūn paēst un tiek no vairākiem trauciņiem padzīts (novājinātam putniņam vieglāk uzbrukt).
Aija
27.05.2015
11:02
Aija
рейтнг: 13/341
Gribu ieteikt tomēr būt piesardzīgam saimniekam un putniņus "atsēdināt"katru savā būrītī, nekā pēc tam kost pirkstos.
Parasti gan, šķiet agresīvākas ir mammiņas, cimperlīgākas. Vai paps ja ir vecāks un ar negatīvāku dzīves pieredzi..
Ja ir neskaidrības, vari piezvanīt- SOS rubrikā VESELĪBAS sadaļā ir mans telefona numurs.

Taču te nevajag jaukt, ja sadzīviskā gadījumā kāds nedaudz sadusmojas- pabarās un izrauj spalvas no pūkainajās biksēm. To vel tā kā var pieļaut un norakstīt un nepacietīgu temperimentu utt. Tikai lai tas būtu tikai pa retam.
P.s. lai veicas un putniņiem tāpat kā cilvēkiem nav vienalga ar ko dzīvot kopā (maigākas dabas vienam būtu pirmērots varbūt kas mierīgāks- arī radīt pareizu pārīti ir īsta māksla- kur nevis plēšas bet viens otram palīdz un rūpējas tā- lai pēc iespējas veiksmīgāk varētu jauno paaudzi uzaudzēt...
Aija
27.05.2015
11:16
Текушее время: 29.05.2023 01:33
 
© 2007-2010. www.papagailis.lv. All rights reserved.