Главная       Галерея       Форум       О нас       Ссылки   
RU  :  LV  
Форум


vairāk par vienu papagaili
Ikskile
рейтнг: 3/20
Es vēlētos iegādāties otru žako papagaili, kā ir pēc pieredzes, vai viens otru pieņems???!!! Un vai viņi runās, tagad mūsējais riktīgi pļāpā, bet esmu dzirdējusi, ja ir divi, tad nerunājot vai tā ir vai nav?

25.07.2008
14:43
Ineta
рейтнг: 11/197
Var gadīties ka pieņems - varbūt. Tas atkarīgs no esošā putna rakstura. Es iegādājos mazu putnēnu, un vecākais žako uzmanīgi sekoja lai mazajam nekas nenotiktu. Protams, ar lielāko prieku, kad mazam žakucim palika gadiņš, pieliku pie vecākā žako ar pārliecību ka nekas slikts tak nenotiks.No sākuma jau viss bija ok. Bet vienreiz mazam visa seja bija asinīs - dabūju nošķirt.Mazais man ilgi stāstīja kā "Kukucis kauj nost Bebes" Nu jau kopā dzīvo atkal pāris mēnešu, un vecākais žako vairs neriskē mazāko sist, jo maziņš būris bija viņam pamatīgs šoks. Tā nu nav taisnība ka lielais papagailis nerunā ja mājā parādās viņa sugas pārstāvis. Varētu teikt ka viņi viens otru papildina. Protams, var būt vienmēr arī izņēmumi.
26.07.2008
06:08
Ikskile
рейтнг: 3/20
Domāju vienu, bet iegādājos 2, tagad man jau ir 3 žako papagaiļi. It kā 2 puikas un 1 meitene.Vecums 3, 4, 6 gadi. Ielikām "jauniņo" meiteni pie mūsu puikas, abi kādu laiku pasēdēja, bet, tad mūsējais, kas dzīvo pie mums jau gadu, ķēraās viņai pie rīkles, nobijāmies un atlikām atpakaļ. Tos jauniņos puiku un meiteni turam kopā atsevišķā būrī, gribētu kaut kā visus trīs salikt lielajā būrī. Ļoti gribētu , lai izdotos. Varbūt var ieteikt kādu paņēmienu!!?
28.07.2008
17:01
zoroastriete
рейтнг: 2/5
Skatoties uz savu viļņpapagailīti un cik ļoti viņš piespiedies klāt spogulītim, iedomājos - varbūt nopirkt viņam kompānijā otru papagailīti, bet ar vīru abi uztraucamies vai tik tas būs prātīgi un vai viens otru nenoknābās, un vispār kā būs? Ko Jūs ieteiktu?
11.09.2013
18:28
Aija
рейтнг: 13/341
Jebkurā gadījumā, ja ir 2 papagailīši - iegādāties 2 būrīšus, tad jebkurā mirklī viņus var pārlikt katru savā būrītī t.i. atdalīt kaušļus vai arī pāridarītāju nošķirt no apbižojamā.
Labākais veids, kā vienam otru iepazīt-- radīt par otru interesi, taču dot drošību katram savā mājoklī.., ziņkārība gūs visroku- un pēc būtības otrs putniņš ir tuvāks nekā cilvēks.
Ja putniņus izlaiž palidot pa istabu- tad viņi satiekas neitrālā teritorijā, savs būris nav jāsargā, kašķa gadījumā ir pietiekami vietas, lai veikli aizlaistos lapās..
Meitenes ir teritoriālākas. Tāpēc labāk likt meiteni pie puikas. Vēl labāk abus ielaist pavisam citā un pietiekami plašā būrītī..

Taču protams ir gadījumi, kad ir tāda raksturu nesaderība, ka nekādas viltības te nelīdzēs un jātur atsevišķi. Taču pat dzīvojot šķirti, putniņi viens otru sasaucas,izklaidē un rada sabiedrības iespaidu..
Aija
13.09.2013
15:26
Aija
рейтнг: 13/341
Tāpat pirmajās dienās jo rūpīgi jānovēro abu uzvedība. Kad ewsam mājās pilnu dienu...
Ja izteikti viens otru dzenā un dara pāri, rauj ārā spalvas, rausta aiz kājām- labāk atsēdināt atsevišķi...
Aija
13.09.2013
15:28
Aija
рейтнг: 13/341
Tāpat labāk ir ielikt katram savu ēdiena trauciņu- ja tie vienlaicīgi mīļi neēd kopā un otrs padzen. Jāatšķir arī ja neļauj pat no abiem traukiem ēst, vai ielikt trauciņus dažādos līmeņos, vai sākotnēji atšķirt nost.

Tāpat te neder trauciņi, kuri ir iekārti no ārpuses, un putns liecoties pēc barības paliek neaizsargāts no uzbrucēja iesprostojot šaurībā. Kā arī tiem, kas mīl pārklāt būrīti ar segu, taču to nepārklājot pilnībā līdz lejai- rada uzbrucējam no lejas (kam labāka redzamība) priekšrocību, attiecībā pret otru papagailīti, kas neredz un nenojauš tumsā.
Aija
13.09.2013
15:37
Aija
рейтнг: 13/341
Ir arī labi, ja atrod kādu privātu audzētāju, kas ieteiktu pareizo putniņu- mierīgu raksturu, saticīgu, otra raksturam saderīgu...
Nepieciešmības gadījumā samainītu utt.

Visvieglāk protams sadraudzējas ja ir līdzīga vecuma un diezgan jauni, taču tas nav noteicošais un ne oligāti.

P.S Protams lieki teikt, ka visam gan barībai gan ūdenim jābūt pietiekamā daudzumā. Vēl labvēlīgu noskaņojumu var nodrošināt labs ciemkukulis-- gardumu iedošana tā pavairāk...:davaj::tss:
Aija
13.09.2013
15:43
zoroastriete
рейтнг: 2/5
Paldies par tik plašu izklāstu!
15.09.2013
19:36
Текушее время: 29.05.2023 01:26
 
© 2007-2010. www.papagailis.lv. All rights reserved.