Главная       Галерея       Форум       О нас       Ссылки   
RU  :  LV  
Форум

Список форумов >> Audzēšana / Разведение >> Mūsu Žako ģimenē pirmā ola!!!!!!!!!!!!

Mūsu Žako ģimenē pirmā ola!!!!!!!!!!!!
Страницы:
next next
[1]  [2]   [3]   [4
Ikskile
рейтнг: 3/20
Mums vakar Berta izdēja pirmo olu. Sēž tik būrī uz iznāk ārā paēst un izstiepties! Reksis, kurš tā kā ir Bertas vīrs ik pa laikam ieiet būrī un abi kaut ko čivina?!:ljaboff: Bet Fredis, kuram īsti nezinam puika vai meitene tik sēž un runā savā repertuārā - neliekas ne zinis. Palūrēju pa šķirbiņu, tad , kad Berta bija izgājusi paēst - viena ola , gandrīz pilnīgi balta!
Padalaties pieredzē - ko darī, lai viņiem būtu pēc iespējas labāks komforts un lai mums kaut , kas sanāktu?!:sos:
24.10.2008
08:20
Aija
рейтнг: 13/341
Apsveicu ar oliņu!
Gribētos palīdzēt, kamēr vēl neviens cits nav pievienojies, vismaz ar kādu padomu. Labāk protams zin tie, kuriem pašiem ir bijuši tieši žako cālēni.
Bet kas noteikti ir svarīgi jebkuriem papagaiļiem --- jāseko lai būrī būtu pietiekami kaļķa materiāli , piemēram : sēpijas kauls, tas palīdz olai veidot čaumalu!!! (Citi dod arī sasmalcinātus mušulīšus(jūras gliemezīšus, kam tie ir pieejami.)

Jānodrošina, lai putniem nebūtu lieki uztraukumi, viņi justos netraucētāki- drošāku un privātāku atmosfēru.

Putnu diētai jābūt arī tādai, lai viņš iespējami ātrākā laikā varētu paēst, otru pabarot utt.- barība mīkstāka, vieglāk izlobāma (piemēram: mērcētie graudi, tad putns mazāk nogurst gādājot barību.Vairāk proteīnu var saturēt..

Es gan īsti nezinu: Kādus ligzdas materiālus viņi izmanto? Vai tie ir pietiekami un vai tie vēl ir nepieciešami?

Vēl svarīgi ir zināt- kāds ir nepieciešamais atmosfēras mitrums gaisā- lai embrijs pareizi attīstītos, nepieciešams. Varētu būt, ka tik mitrā laikā-rudenī tas ir pietiekami, bet var ar atiecīgu "barometru" tam pasekot.

Pats galvenais- pašam saimniekam velti pārāk nesastresoties- jo putni ir ļoti jūtīgi.

Vēlot, lai turpmākie notikumi būtu veiksmīgi- ar labiem rezultātiem,
Aija

P.S. Cerēsim ka šī oliņa ir veiksmīgi apaugļota un arī nākamās un mazie labi attīstās...
Aija
24.10.2008
10:05
Aija
рейтнг: 13/341
Tad vēl es ieteiktu ieviest kalendāru, kurā atzīmē, kurā dienā oliņas izdētas un cik ilgi tās vēl jāperē. Perēšanas laiku var paskatīties jebkurā attiecīgā grāmatā, kur ir papagaiļu sugu tuvāks apraksts. Kā arī atzīmēt, no kuras dienas mātīte ir sākusi perēt, ne vienmēr tas ir no 1mās olas. Kāds ir intervāls starp olām- parasti tam jābūt aptuveni vienādam (dienas ietvaros).

Vēl ir jāseko līdz mātītes veselībai- vai olu dēšana notiek veiksmīgi... , ja tā ir pirmā reize.

Nekādā gadījumā nedrīkst pārkārtot būri vai likt jaunas mantiņas..

Jāseko ūdenstrauka tīrībai, lai baktērijas nesavairojas..

Jāpaseko trešā putna uzvedībai...
veiksmi,
Aija
24.10.2008
10:16
Ikskile
рейтнг: 3/20
Paldies par atbalstu! Bet ar to mitrumu ir tā ka mājā ir sauss gaiss! Pēc Alīnas padoma - katru dienu iesmidzināju no "pšikalkas" ūdeni, lai ir mitrums, bet tagad tur ir ola. Vakar, kad Berta bija izgājusi no būra iesmidzināju, bet nezinu cik īsti daudz vajag - lai nav par daudz vai par maz?:hmm:
24.10.2008
10:21
Aija
рейтнг: 13/341
Uz olas gan smidzināt nevajag- ap olu atrodas speciālas aizsargvielas, kas aizsargā embriju un tā nodrošina gaisa piekļuvi pareizā veidā utt. (Pšikināt var tikai pa malām uz siena vai skaidām).

Tāpat arī olu nekādā gadījumā kratīt nedrīkst.. , lai kaut ko tur noskaidrotu, vai tā ir smagāka utt.- To dara tikai tad, ja vēlas lai māmiņa sēž uz "tukšām" olām.

Nopērciet hidrometru, to var iegādāties veikalā, piemēram tos ņem arī priekš pirts, lai noteiktu mitrumu.. Tad nevajadzēs tā uztraukties. Tāpat, ja mitrums ir mazāks- var mēģināt ieviest istabas augus, kuri bieži jālaista un nav kaitīgi..

Šķiet, ka jābūt aptuveni ap 60 un vairāk. Pašiem mums var likties ļoti subjektīvi cik tad ir mitrs, bet precīzi cilvēks pateikt nevar. Katrā mājā, it sevišķi ar centrālo apkuri ir iespēja, ka gaiss kļūst sausāks, un nedaudz svārstās diennakts laikā..

Tāpat būtu vēlams lai istabā nebūtu pārāk auksti, jo tas no putna prasīs lielāku enerģijas patēriņu, putnam laikus jāatgriežas ligzdā utt.

Pārlieku mitrums arī ir kaitīgs- tur vairojas sliktie mikroorganismi, dažādas pelējuma u.c.sēnītes- ligzdas vide saskābst, putnam smacīgi utt.

Var ielaist no āra mitro gaisu utt.

Aija
24.10.2008
12:21
Aija
рейтнг: 13/341
Vēl var piedāvāt svaigu ligzdas materiālu- piemēram zaros un stiebros, kas vēl svaigi un zaļi, caur tiem arī tiek uzturēts mitruma līmenis.., tikai jāseko lai to nav pārāk daudz un nesāk pelēt...


Aija
24.10.2008
13:17
Ikskile
рейтнг: 3/20
Nu lieeeeeeeeeeeeeeels paldies!
24.10.2008
16:24
Ikskile
рейтнг: 3/20
:shok:Šodien izdēja otru olu!!!Sēž tik būrī un iznāk tik ārā pāris reizes dienā...:hmm:
26.10.2008
20:00
Aija
рейтнг: 13/341
Ja ieviesīsi kalendāru, varēsi arī noteikt, kad tad jābūt trešajai olai. Šķiet, ka žakučiem tām ir jābūt līdz 4.

Veiksmi,
Aija
29.10.2008
11:34
Ineta
рейтнг: 11/197
Žako izdēj 2 - 3 olas. Inkubācijas periods šiem papagaiļiem ilgst aptuveni 30 dienas.
Es papagaiļu ligzdā mitrumu uzturu šādi :ligzdas apakšā piestiprinu āķi uz kura pakarinu plastmasas spainīti ar ūdeni. Var vēl, ja būra izmēri atļauj, būrī ievietot palielu trauku ar ūdeni. Mātīte, ja būs nepieciešams, pati ligzdā nesīs ūdeni sevi samitrinot:connie_5:Vajadzīgo gaisa mitrumu pēc hidromēra, ja ola neatrodas inkubatorā,regulēt tieši šiem papagaiļiem ir ļoti grūti. Žako olai gaisa mitrumu regulē atkarībā no inkubācijas dienām.
30.10.2008
07:03
Страницы:
next next
[1]  [2]   [3]   [4
Текушее время: 15.08.2022 02:55
 
© 2007-2010. www.papagailis.lv. All rights reserved.