Главная       Галерея       Форум       О нас       Ссылки   
RU  :  LV  
Форум


Zaļspārnīšu mazuļi !
Страницы:
next next
[1]  [2]   [3]   [4]   [5]   [6
Armijs
рейтнг: 1/26
Labvakar !

Mana aprupē ir Zaļspārnīšu pāris, viņi izdēja olas, un nupat viens mazulis jau ir izšķīlies. Un es īsti nezinu kā man tagad rīkoties, olas nav izdētas speciālāja papildus būrīti, bet gan uz lielā būra pamatnes, katra ziņa es gribu zināt vai ir iemesls uztraukties, vai putni paši tiks galā vai arī man ir kas jādara ? Šī papagaļiem jau ir otrā olu dēšanas reize, ar pirmajām gan nekas nesanāca, un cik es saprotu tas ir normāli. Ceru ka varēsiet man palīdzēt ar padomu ! Paldies !
23.01.2008
03:27
Aija
рейтнг: 13/341
Domāju, ja jau mazulis pirmais ir izšķīlies, tad ar dējammājiņu esat nokavējis. Ja to uzliksiet un pārliksiet tajā mazuļus- visticamāk jaunie vecāki nobīsies un varētu bērniņu pamest, olas neperēt- bet mazajam katra biežā barošanas reize ir ļoti svarīga it īpaši sākumā.
Tas, ka mammītes būdamas arī vienas uz lielā būra grīdas izdēj oliņu ir bieži dzirdēts, taču izšķīlies mazulītis pārim uz būra grīdas ir retāks gadījums. Tas nozīmē, ka jūsu putnu mammītei ir diezgan stipti izteikts dēšanas un perēšanas instinkts.Plus ir tas, ka Jūs ļoti labi varat novērot un kontrolēt kā norisinās pats perēšanas un izšķilšanās process. Vienīgais es neieteiktu, ja putni ir nedrošāki, taisīt šovu no šī notikuma un aicināt draugu barus- tas viņus var nobiedēt un samulsināt. Būdiņa ir arī lai varētu paslēpties un pasargāt savus mazuļus. Vai vecāku uzvedība ir mainījusies? Vai viņi ir palikuši agresīvāki (īp. mātīte) pret jūsu ziņkārību? Šai laikā viņu apkārtnē labāk nekādas pārmaiņas neveikt. Viņu tuvumā uzvesties mierīgāk, bez straujām kustībām un burzmas...
Aija
23.01.2008
13:16
Aija
рейтнг: 13/341
Tas, ka mazais ir piedzimis uz grīdas nozīmē, ka jums mājās ir laba un perēšanai piemērota klimata kontrole neskatoties uz to, ka ziemā parasti ir pastiprināts sausais gaiss apkures dēļ. Vai mājās neaudzējat akvāriju zivtiņas, varbūt stāv kādam citam nolūkam domāti ūdens rezervuāri? Mani interesē vai mātīte dēja un perēja uz plikas grīdas, vai arī viņa veidoja kādu ligzdiņu, vai ir kāds dabas materiāls apakšā? Varat arī tagad nedaudz piedāvāt, bet ar mēru... Kad mazie paaugsies, viņi gribēs izpētīt apkārtni, vajadzētu tai vietā kaut kā ierobežot būra grīdu, arī malas, jo viņi var caur restēm mēģināt izlīst, iesprūst utt. Tad vēl būtu labi virs oliņām un mazuļa noņemt visas laktiņas kas iekārtas būrī, lai vecāki netīšām nenokārtotos virs tiem. Vai arī pa vidu uzlikt kādu jumtiņu.. Tas jādara ļoti uzmanīgi.
Gadījums ir interesants- jo nenotiek pēc "klasiskajiem" noteikumiem, taču nav nereāls. Interesanti, cik oliņas ir izdētas un ar kādu intervālu (dienu , divām dienām starpā)? Pēc tik ilga laika varētu parādīties pārējie cālīši...
Pagaidām nekas tāds īpašs uzreiz nenāk prātā
Vēlot veiksmi "vecvecāku" gaitās, Aija.
Aija
23.01.2008
13:32
Aija
рейтнг: 13/341
Būtu jauki, ja turētu mūs lietas kursā kā attīstās Jūsu mazulīši!!!
Aija
23.01.2008
13:36
Armijs
рейтнг: 1/26
Paldies par atbildēm !
Situācija ir sekojoša, dotais pārītis ir diezgan nešpatns :D Mātīte ir mierīga, bet tēvīņš ir ļoti bravūrīgs, papildus perēšanas mājiņa bija uzlikta pēc tam kad viņi pirmo reizi izdēja tukšās olas, bet diemžēl tēviņš ir samērā inteliģents, un kaut kā pamanijās izsprukt dēļ tās pievienotās perešanas mājiņas no būra. Tādēļ viņa tika noņemta, un pēc laika tika izdētas jau pirmas oliņas(2. perēšanas reize), ķatra oliņa bija apmēram ar 2 dienu intervālu. Būri tika ievietots materiāls ligzdiņas veidošanai ko viņi daļēji arī izmantoja.
Situācija pašlaik, tēviņš sargā mātīti ar mazuli, māte viņu silda un no rīta aktīvi baroja, mazais ari klusi čiepstēja, atrodas viņš uz būra pamatnes guļus uz muguras, blakus pie oliņām. Atrodas viņi vannasistabā, kas vienlaicīgi ir siltākā un mitrākā telpa mājā (dažkārt tik silts, kā Zoodarza tropu mājā, apsildāmā grīda, veļas žāvētājs, radiatori). Ienesti putniņi tika vannasistabā jo citur mājā mātīte negribīgi sēdēja uz olām, kas laikam ir temperatūras dēļ.

Tēviņš

http://foto.apollo.lv/files/armijs@apollo.lv/large/472302.jpg

23.01.2008
14:45
Armijs
рейтнг: 1/26
Tiko biju aizgājis vēlreiz pārbaudīt situāciju, kādu laiku mazulis gulēja, bet tagad viņš atkal čiepst un mātīte viņu baro, un tajā pat laikā teviņš ir viņai cieši piespiedies un pārbauda apkārtni :smile: Izskatās jau ļoti mīļi !

Runājot par agresivitāti: mazuļu gaidības viņus ir padarījušas daudz mierīgākus. Arī tagad.
23.01.2008
14:58
Aija
рейтнг: 13/341
Papuks smuks klasiskais zaļspērnītis. Vannas istaba šķiet labs risinājums perēšanas laikam, jo tur nenotiek pārāk "dzīva satiksme"- putniem būs mierīgāk... Ja tur daudz gaismas caur logu, tad putni jūtas ērti. Labi, ka māmiņa ir diezgan nosvērta, arī mazuļi tad jūtas mierīgāk... Sākumā māmiņa bērnu apveļ uz muguras- tādejādi viņai ir vieglāk to pabarot.. un baro ļoti bieži (varētu būt ik pa 15 min vidēji). Vēl viņš daudz nevar ieēst, tāpēc baro biežāk. Varētu nopirkt prosas vārpiņu un iekārt būrītī - viņiem tā parasti patīk un vieglāk izlobāmi graudiņi. Papus ātrāk varēs savākt barību, mazāk nogurs. Kamēr vēl mazs bebītis , viņiem pitiek ar pašu graudu "pieniņu" mazā skaitā, ko saražo mātīte savā guziņā graudus atrijot. Varat atstāt, ja dodat saldus ābolus, (ne industriālos labāk). u.c. zaļo barību ar ko ziemā ir grūtāk. Ko dodat papildus graudiem - labāk nedot to kas pārāk mīkstina vēderiņu mazajam.. Labi ka papus ir tik rūpīgs un iesaistās, ir mātītes, kas papučus izdzen no būdas un viņš pacietīgi gaida uz skrejas savus nākamos mantiniekus, gaida barošanas reizes un māmiņa viņu ielaiž tikai pa nakti.
Ar cieņu,
Aija
24.01.2008
09:44
Aija
рейтнг: 13/341
Dodiet ziņu, ja izšķiļas vēl kāds... Vēlāk varētu pasekot viņu attīstībai un veselībai. Pagaidām vecākus nevajadzētu baidīt..
Par mitrumu varu piebilst, ka dabā ligzdošana bieži notiek ūdenskritumu tuvumā. Vai pirmās oliņas (nesanākušās) bija 4 un tagad vairāk (5-6), vai arī tagad ir 4 kā mēdz būt jauniem pāriem pirmajās reizēs?
Sveicieni no manējiem un veiksmi vēlot,
Aija
24.01.2008
09:55
Armijs
рейтнг: 1/26
Ja es nemaldos tad pirmās oliņas bija 5. Un tagad ir 4 vai 5. Jo tagad es isti to nevaru noskaidrot, jo viņa sēž tām virsū. Katra ziņā. pagaidām izskatās ka viņi tiek ar visu galā. Man ir jautājums, pēc cik ilga laika, šo papagailīšu mazuļiem atveras acis ?

P.S. Matīte no sevis pa nakti ir izplūkusi pāris spalvas ! Izskatas tāda mazliet izpūrusi tagad, vai tas nav nekas traks ? Mazais jau diezgan aktīvi spirinās, un cik es pustumsā saredzēju diezgan spalvots, izskatas pec maza roza kamolinja :smile:
24.01.2008
12:04
Aija
рейтнг: 13/341
Ja sākumā oliņas bija piecas, tad loģiski būtu, ka palika 4 pēc pirmā cālīša piedzimšanas- izšķilšanās. Tas varētu nozīmēt, ka mātīte ir pietiekami spēcīga, kā arī ar pietiekamu svaru, kas bieži pietrūkst ļoti jaunām un nepieredzējušām.
Dažreiz lai labāk iekārtotu ligzdiņu mātītes izplūc spalviņas no sevis (pārsvarā kur lejā vēdera rajonā) vai pat no papa. Diemžēl mātītei ir mazāk laiks par sevi rūpēties un dažas arī paliek vieglākas svarā, jo mazāk ēd- sekojiet lai viņiem netrūktu kaļķītis (P:sēpijas kauls) lai mazajiem labāk veidotos kauli, kā arī tam bija jābūt, lai nepietrūktu visas nepieciešamās mikrovielas olām.
Mazulītis parasti ir ļoti maziņs, rozā ar dažām garām spalviņām uz galvas pārsvarā- dādi savdabīgi matiņi, drīz viņš pārklāsies ar pūciņām- šķiet Jūsu gadījumā- pelēkām, bet tas nenozīmē, ka putns būs pelēks, pēc kāda laika sāks augt īstās spalvas- zaļās (mazi spalvu stobriņi). Tik aizkustinoši izskatās viņu mazās kājiņas ar miniatūriem pirkstiņiem un jau mazi noliekti knābīši. Tāpat var redzēt kas viņiem mādziņā, vai ir labi paēduši. Vēl maziņi viņi tikšķ kā mazi pulkstenīši, ļoti smieklīgi izklausās, tikai jāieklausās ļoti uzmanīgi- tas ir pārsvarā tad, kad viņi prasa ēst. Lai actiņas atvērtos ir jāpaiet vairākām dienām, varētu būt pēc nedēļas kaut kur, precīzi uzreiz nepateikšu. Viņiem tad būs pietiekami lielas "tušiņas"- miesiņa uzaugusi. (Vissmieklīgāk izskatās dzeltenie Lutīno nešķiramie sārtvaidzīši- rozā plikiņi un ar gaiši rozā ačtelēm- īsti marsieši vai citplanētieši). Vēl viņi, kad vēl mazi ļoti ātri pieņemas svarā un ir redzama starpība, kurš ir vecākais un kurš jaunāks. Gadās, ka pats jaunākais ir tikpat liels kā vecākā galva. Jācenšas nedaudz pasekot tad, vai ir visi pabaroti. Šķiet ka jums ir laba"papagailenīte kas labi rūpēsies par visiem. Taču putniņiem ir instingts parūpēties par spēcīgākajiem un skaļākajiem. Galvenais saglabāt mieru un pacietību
Ar cieņu,
Aija
24.01.2008
16:05
Страницы:
next next
[1]  [2]   [3]   [4]   [5]   [6
Текушее время: 15.08.2022 02:57
 
© 2007-2010. www.papagailis.lv. All rights reserved.