Главная       Галерея       Форум       О нас       Ссылки   
RU  :  LV  
Форум


nešķiramie papagaiļi
LieneM
рейтнг: 1/2
Sveiki!
1)Mums mājās ir puisīts un meitenīte - nešķiramie papagaiļi, puisīts ir mazliet jaunāks un meitenīte visu laiku viņam skraida pakaļ, ko tas varētu nozīmēt?
Viņa vēl plūkā aukliņu karekli,kas ir kā spēļmantiņa(iekarama mantiņa), nereti sēž pie spogulīša, runajas pati ar sevi un piepūšas.
Apetīte ir abiem laba, mazgājas, un puisīts, kurš ir tikai nesen ir jau iemācijies durvju zvanu!
Nereti viens uz otru skaļi čivina.
22.01.2011
14:11
LieneM
рейтнг: 1/2
šodien jau nopirkam specialu vītu buriti, kur ligzdinu taisīt, šķiet, ka jagaida jaunie putnēni.
22.01.2011
15:41
Aija
рейтнг: 13/341
Sveika LieneM!
Prieks tevi redzēt papagaiļu audzētāju pulciņā!
Ja meitenīte seko puisītim un neapbižo, tad viss ir labi. Meitenīte var nedaudz apcelt puiku, jo ir vecāka- ar laiku tas izlīdzināsies..
Par mazuļiem- abiem putniņiem ir jābūt pietiekami pieaugušiem nedaudz pāri gadam un putnu meitenei ir jāuzņem nedaudz svars.
Ja viņi nav pietiekoši veci un košās spalvas tikai nesen nomainījušās, tad labāk lai putniņi labāk pavada spēlējoties un viens par otru rūpējoties.. (Būrītī var iekārt dažādas šūpolītes, laktiņas- viss kaut ko priekš kāpelēšanas un akrobātikas - taču tā, lai būrītis netiktu pārbāzts un putni varētu brīvi kustēties un nesasistos.
Tāpat runājot par ligzdošanu - labākais laiks ir pavasaris un rudens, kad mitrāks klimats, taču labus apstākļus var nodrošināt arī tad, ja nav centrālās apkures un gaisu speciāli mitrina un nav temperatūras svārstības...
Tāpat oliņas tiek dētas īpašā putnu mājiņā- kā strazdu būrī, tādu būrīti var uztaisīt pats, vai nopirkt zooveikalos, tam jābūt nedaudz lielākam par viļņpapagailīšiem domāto. Nezinu kāds ir vīts būrītis - taču, ja tas ir atvērts un viegli taisīts- tad putni to vienkārši izķidās pa sastāvdaļām, pirms mazuļi izšķilsies.
Lai veicas,
A.
Aija
25.01.2011
09:10
Aija
рейтнг: 13/341
Vēl gribu ieteikt pirms gaidāt mazuļus, ļaut putniņiem pierast pie apstākļiem jūsu mājās un iedzīvoties, pavērot to uzvedību, kas tiem raksturīgs, kas nē utt. Lai vēlāk varētu labāk sekot viņu veselības stāvoklim, kad viņiem visa uzmanība tiks pievērsta rūpēm par jauno paaudzi.
Vai papagailīši ir noskaņoti uz romantiskākām darbībām: papucis baro mammīti, abi tikina viens otram un kasa knābīšus?
Vai ir pārliecība, ka viņi tiešām ir dažādu dzimuma?...
Aija
25.01.2011
09:18
Chikija05
рейтнг: 0/1
Kā lai noskaidro papagailīšu dzimumu?
Mums pārdeva pārīti nešķiramo papagailīšu (no viena vecāku pāra)un teica ka viņi esot bez dzimuma un tad itkā izveidojoties lai būtu pāris. Esam iesācēji tādēļ tā īsti neko nesaprotam. Papagailīši ir izdējuši oliņas un tagad brīnamies un gaidam kas notiks tālāk...
25.02.2016
14:43
Aija
рейтнг: 13/341
Ja Jums ir olas tad vismaz viena ir meitene! Ja olas ir apaugļotas- tad tas ir pārītis... Pēc 7- 10 dienām olas var paskatīties ar diožu lampu lukturīti - tikai akurāti, olas nekratīt... Ja redzams vien olu dzeltenums- olas visdrīzāk nav sākušas attīstīties un nav apaugļotas..
Ja olas attīstās- tad tas ir īsts pārītis..
Parasti dēj 3-7, ja vienlaicīgi ir vairāk, tad ir 2 meitenes. Putni nevar mainīt savu dzimumu kad iegribas, un dzīvo ar tādu ar kādu piedzimuši..
Mazuļi šķiļas pēc 23 + /- 2 dienām. Tā ka pacietību..
Aija
04.03.2016
16:20
Текушее время: 15.08.2022 04:05
 
© 2007-2010. www.papagailis.lv. All rights reserved.