Главная       Галерея       Форум       О нас       Ссылки   
RU  :  LV  
Форум

Список форумов >> Dažādības / Разное >> Kā panākt korellas rakstura nosvērtību?

Kā panākt korellas rakstura nosvērtību?
minchi
рейтнг: 4/28
Sveiki un sveikas!
Vēršos pēc padoma. Korellu puisītis un meitenīte pie mums mīt jau mazliet vairāk kā gadiņu. Meitenīte bija pirmā, ļoti atraktīva un draudzīga. Puisītis parādījās pāris mēnešus vēlāk, taču ļoti nervozs, bailīgs. Nopirkām viņu ar apgrieztu astīti - kāpēc tā, nezinu, bet tas liecina, ka nekāda patīkamā saskare ar cilvēku viņam nav bijusi. Trakākais ir Robja balss un viņa bailes no putniem, sniega un visa cita, kas kustas. Likās, ka ar laiku izdosies viņu kaut kā nomierināt un pieradināt, bet nu jau rokas nolaižas. Tikko nomainījām dzīvesvietu, kā rādās - ar vājāku skaņas izolāciju. Šodien pie sienas dauza kaimiņi. Aizvēru aizkarus, sēžam pustumsā un pļāpājam. Vārnas nav vairs redzamas, bet vienalga turpinam čīkstēt. Trakākais, ka arī meitene (un arī vīrs) ir kļuvusi nervozāka un puisīša iespaidā sākusi klaigāt. Ko iesākt?
Guna
22.12.2008
12:04
Aija
рейтнг: 13/341
Sveiciens Robijam! Ceru ka pie Jums jau ir labāk, taču nezinot konkrēto situāciju kā arī iepriekšējos putna dzīves apstākļus būs grūti ko ieteikt vai apmainīties ar domām..
Taču negribētos arī lai putniņš visu laiku sēdētu pustumsā un bez kādām aktivitātēm.
Ko es pati darītu šādā situācijā. Tā kā putniņš šķiet ļoti jūtīgs un sabijies- tad jāievēro visinoteikumi "drošas" mājas novietošanai: būrīti jānovieto klusākā vietā, nevis visu "notikumu centrā". Vienai malai obligāti pie sienas, ja ļoti bailīgs var arī nosegt vēl kādu sienu. Var izveidot paslēptuvi- platu laktiņu netālu pie būra griestiem un tāpat ar kartonu piesegt būri no augšas- lai putns varētu paslēpties un justies drošāk. Vislabāk būri ir novietot kādā klusā stūrītī un mazāk putnus traucēt kādu laiciņu...
Tāpat jāseko lai nebūtu kādu īpašu skaņas efektu istabas konstrukcijā- piemēram, ja skaņas atbalsojas. Tāpat protams būrim ir jābūt pietiekami plašam- te der arī augstās konstrukcijas t.i. platumā mazāks bet uz augšu garāks. Un nekādā gadījumā mazs kupolveidīgs būrītis, citādi pariešām putnus labāk vest uz psihušku.
Vēl jāpārbauda, vai jaunajā izstabā nav kaut kas tāds, kas putnus baida, vai kaitins- aizdomīgas mēbeles, spilgtas gleznas, mājdzīvnieki utt. Varbūt pat baidījās no tām pašām vārnām- viņu ēnām utt.
Ar sveicienu,
Aija
29.12.2008
11:22
Aija
рейтнг: 13/341
Par Robija astīti- vai esi pārliecināta, ka tā tikusi nogriezta t.i. apgriezta.
Jautāju, jo neredzu jēgu astes apgriešanai- spārnus mēdz apgriezt lai putnam būtu grūtāk aizbēgt, nevar tik strauji, augstu un ilgi lidot, ar asti tikai stūrē. Taču ja cilvēks apgriež šim nolūkam (nu teorētiski ja) tad to apgrieztu pa spalvas līniju, bet ne ar pašu spalvas "kātiņu".
Iegūstot "nezināmas izcelsmes" putnu nekad nevar zināt par izcelšanos šāda defekta iemesliem- tikpat labi putns pats sevi var izpluinīt tieši astes rajonā vai arī putnam var būt tāda slimība kā "franču spalvu mešana". Bieži vien fiziska vardarbība nav tas sliktākais, 'manuprāt ļaunāk ir ilgstoša psiholoģiska vardarbība.
Tik vai tā ātri tas var arī nepāriet- pret putniņu jāizturas pēc iespējas saudzīgāk.
Protams, man ir svarīgi piebilst- jo kārtīgāk nopēta pircējs putniņu, iepriekš veltot lieku laiku- jo mazāk jautājumu būs pēc tam.! Vai tiešām aste nebija redzama, putns nelikās bailīgs un viņš kliegt sāka tikai mājās? Tāpat man neliekas godīgi pret putnu- to nopirkt, bet rodoties problēmēm to atdot tālāk. Cilvēki kas tā dara tikai apstiprina putna neuzticēšanos viņiem un saasina visus simptomus.. Ceru, ka šādi nav noticis šajā gadījumā.
Tāpēc novēlu pacietību, drosmi un vēlreiz pacietību.
Ja meitenīte ir ļoti pieradusi pie jums, viņu varētu arī nomierināt maiga un laipna cilvēka balss.
Un nekādā gadījumā, ja apnīkst putna kliegšana NEDRĪKST PUTNAM VIRSŪ KLIEGT!! (Tas katram gadījumam ja nervi neiztur)
Nekādu strauju , draudošu kustību, rokas arī labāk vispār noslēpt..


P.S. Varbūt putns kliedz arī aiz garlaicības- kā mums tur ir ar mantiņām??! Šūpolītes, trepītes, spogulīši, visādas nelielas "visjuļkas"arī ir baigi labās. Ja putns kliedz pats no sevis nepārtraukti, nevis ja cilvēks tuvojas- varbūt tiešām no garlaicības. Vai viņš slēpjas un baidās, vai arī brēc un pie viena fiksē jūsu reakciju utt... patiesībā variantu mēdz būt tā vairāk, tāpēc pagrūti šai lietā iedziļināties.
Ar sveicieniem,
Aija
29.12.2008
11:50
minchi
рейтнг: 4/28
Mazliet merīgāk jau mums klājas. :smile:
Vienubrīd pat tika apsvērta pieminētā putna atdošana mīļā miera labad, ko viņam vīrs arī darīja zināmu. Laikam saprata, kas par lietu un ir sācis uzvesties saprātīgāk.
Mani secinājumi - nevar atstāt putnus pie atvērta loga gaišā dienas laikā un arī lidot jālaiž vakarpusē, kad neviena dzīva dvēselīte pa logu vairs nav saskatāma. Būris ir pārvietots tālāk no loga. Nezinu gan, kas notiks vasarā. Kliedz, ja redz vārnas (tās reizēm staigā pa pagalmu un krūmiem dažu m attālumā no loga), ja dzird LMT, Rīgas šampanieša vai kaut kāda sviesta reklāmas (tur ir svilpiens, ko viņam iemāciju). Citreiz vakaros viņš pļāpā, pa vidu iestarpinādams kliedzienu. Iesāku viņu "sodīt" par nepamatotu bļaustīšanos - viņš nemīl vannošanos, kas meitenei dikti patīk. Tad nu pie kliedziena dabon šļakstu ar Ritas pulverizatoru. Citreiz tiekam cauri ar brīdinājumu (ļaunā pudele tiek tikai pakratīta) un izskatās, ka sāk saprast, kas ir "labās" un kas ir "sliktās" skaņas.
Par asti - šķiet, ka bija apgriezta, jo no astes sākuma visas spalvas bija kā aplīdzinātas un sniedzās vien kādu 4 cm garumā - apmēram pusgada laikā atauga gara kārtīga aste.
Būris ir diezgan liels, mantiņas ir, tiek mainītas un arī pārkārtots būra iekārtojums. Vēl ir liepas zars, pa ko dzīvoties, kad palaisti savā vaļā. Garlaikoties negarlaikojamies. Seksuālā dzīve arī abiem reizēm sit augstu vilni - gadās pa 3 reizēm dienā. No manis gandrīz nebaidās, nāk sēdēt uz nūjiņas, kamēr ēd kādu kārumu. Ja redzu, ka baidās, nelienu tuvāk klāt, aprunājos un lieku mierā.
Nesen pabeidzām lielākos darbus pie dzīvokļa iekārtošanas un bija pirmie ciemiņi - novēroju, ka tusiņš viņiem patīk, atkal pļāpāja un svilpoja uz nebēdu. Gribas ticēt, ka pārvākšanās pie vainas, pats pārbraukšanas process 50 km garumā gan bija mierīgs. Droši vien jaunie apstākļi. Tāpat vārnu bļaušanu citeiz nomācam ar rokmūziku - un tai Robis svilpo līdzi kā īstens fans (man gan ne visai). :smile:
Guna
29.12.2008
15:32
Текушее время: 16.06.2024 12:27
 
© 2007-2010. www.papagailis.lv. All rights reserved.