Главная       Галерея       Форум       О нас       Ссылки   
RU  :  LV  
Форум


Knābis
Страницы:
next next
[1]  [2
katarina
рейтнг: 5/16
Nesen ieguvu savā īpašumā katarīnas papagailīti. Putns ilgdtoši dzīvojis ne visai piemērotos apstākļos, un īsti nemāk darīt putnu lietas. Tā dēļ, ka viņš negrauž ne svaigos ābeļu zarus, ne pievēš uzmanību speciālajam blokam man rodas bažas par to, ka viņam ir nepieciešams apgriest knābi. Arī ēst viņš ēd tikai saulespuķu sēkliņas- prosai un citiem barībā esošajiem labumiem pat nepieskaras. Ir aizdomas, ka tas varētu būt dēļ tā, ka ir grūti izlobīt. Tā kā šis ir mans pirmais Katarīnas papagailītis, tad nav ne jausmas kādam viņa knābim pareizi jāizskatās.
Būšu priecīga par pieredzējušāka cilvēka praktisko pieredzi ar pareizu knābīša garuma uzzināšanu.
03.02.2016
14:39
Aija
рейтнг: 13/341
Lai varētu spriest, vai knābis ir pareizajās "proporcijās", tad vēlams ievietot putniņa foto tuvplānā.

Ieteicams ievietot būrītī speciālu "akmens" kociņu, pret kuru var trīt knābīti. (Kā pumeks, taču ne ar smilšpapīru, kas ir pārāk abrazīvs putna pierei un pēdām..
Nezinot, vai putna ēšanas paradumi radušies knābja dēļ vai ja knābis radies nepareizas barošanas dēļ- nepieciešams censties izmainīt racionu. Plika sausa semočku diēta var ietekmēt putna gremošanu, vielmaiņu, aknu darbībā var rasties izmaiņas- aptaukošanās.
Obligāti jāpiedāvā veselīgāka un mīkstāka barība- ābols, zaļumi, viegli novārīti rīsi, diedzēti kvieši, jāpievieno vitamīni.
Ja knābis ir pavisam sliktā stāvoklī putns var dzīvot pusbadā.
Ieteicams parādīt putniņu profesionālim, vetārstam. Knābja izmaiņām var būt vairāki iemesli- pāraugšana, taču var arī pie vainas būt parazīti-ērcītes, kas veido uzaugumus..
Aija
05.02.2016
16:11
Aija
рейтнг: 13/341
Labs profesionālis vai pieredzējis audzētājs saskaroties ar pārauguša knābja problēmu pats saviem spēkiem pārsvarā tiek galā... Ir svarīgs ne vien knābja garums, bet arī tā forma...dažādiem putniņiem tas ir individuāli.
Uzmanīgi novērojot putna knābi pārsvarā var ievērot tā pareizo zīmējumu un ar knaiblītēm lieko "atskaldīt"- bieži vien pareizi knibinot viss liekais pats noslāņojas nost.
"Apgriežot"knābi ir jāuzmanās, lai neiegriest par dziļu un nesavainotu putniņu- var iegriest asinsvadiņā. Ja tas ir noticis- tad vēlams piespiests kādu salvetīti vai vatīti, lai asiņošana aprimstas.
Tādēļ labāk ir, ja putniņš ir pieradināts un viņam nebūs problēmas ar sirsniņu, ja kāds svešs ņem viņu rokās un taisa procedūras... Ja situācija ir pabailīga, tad var darīt ar pārtraukumiem...
Protams jāatceras, ka situāciju ielaist gan nebūtu vēlas.
Lai veicas..
Aija
05.02.2016
16:22
katarina
рейтнг: 5/16
Speciālais akmens un svaigi ābelu zari viņam būrī ir lielā daudzumā. Smilšpapīra uzlikas uz laktasnneatbalstu kā sugu. Problēma ir tā, ka putns gadu ir dzīvojis nepiemērotā vidē un nemāk neko ko māk normāls papagailis (man to bijuši ap 50). Bet ar šo konkrēto sugu saskatos pirmo reizi.
Cerams, ka izdosies nopirkt papagaili ar labākām iemaņaām kas tad šim dumiķītim ierādīs kas un kā darāms, jo tā kā putniņš ar mani īpaši vēl nedraudzējas ir grūti tam ierādīt tam pareizas darbības. Mēģināšu dienas gaismā nofotogrāfēt to knābi.
05.02.2016
21:15
katarina
рейтнг: 5/16


Tālākais ir tas ko vakar atnesu no zooveikala, tam skaidri var redzēt ka knābis ir jāapgriež un arī nagi prasās pēc apkopšanas. Bet ar tuvāko es netieku nekādā skaidrībā.
07.02.2016
10:59
Aija
рейтнг: 13/341
Tuvākais liekas normāls, bet tālākajam , jānoknikšķina pats galiņš, var mēģināt paskatīties, vai iekšpusē nav kāds cietāks gabals, kuru putnam grūtāk noslīpēt un dabiskais process tiek bremzēts. Var paņemt parastās ašenītes-knaiblītes. Bilde patumša un nagus grūti saredzēt, neliekas problemātiski.
Pie knābja galvenais ir lai abas puses viena pret otru sakļautos, kas svarīgi ir ēšanai, barības daļu drupināšanai.

Pamatā putni paši noasina nagus un knābjus. Jāpalīdz tikai, ja tie patiešām ir pārauguši un pazemina dzīves kvalitāti.

Uzmanīgi, jācenšas knābim griezt tikai sausos, ne dzīvos un apasiņotos laukumus. (Var mēģināt skatīties pret gaismu..
Aija
11.02.2016
16:35
katarina
рейтнг: 5/16
Ar knābja apriešanu tiku galā, tikko paņēmu rokās bija ļoti viegli pateikt cik tieši ir jāgriež un jāpievīlē. :smile:
Puikam gan knābis ir tik ciets, ka pat stikla vīlīte neņem.
Tagad man ir jautājums par korķa zaru laktiņām-tādām no īsta korķa koka nogrieztām- vai ir viņas iespējams kaut kur Latvijā nopirkt? Jo pasts atteicās pieņemt tādas sūtīšanai no ASV, izskatoties bīstamas :D
26.02.2016
09:20
Aija
рейтнг: 13/341
Vēl var pie knābja iekšpusi paskatīties, vai tur arī nav kāds cietāks aplikums, kuru ir grūti noasināt nost, lai situācija neatkārtotos. Tad tas ir jānodrupina nost.
Stikla vīlīte arī nederēs - par vāju, putnu knābji neder pulēšanai..
Aija
04.03.2016
16:04
Aija
рейтнг: 13/341
Visi veikali nav izpētīti, taču tādas laktiņas nav pamanītas. Manuprāt tomēr vislabākās ir no dabiskajiem latvijas kkokiem - ja piejams "dzīvais"svaigais materiāls. Ir ko grauzt, mizu lobīt- tiek pie vitamīniem un minerāliem. Pavasarī-- pie zariem ir pumpuri utt. Pa laikam samainot, putnam nav garlaicīga vide, kā arī neuzkrājas baktērijas.
Aija
04.03.2016
16:08
katarina
рейтнг: 5/16
Gumijas koku es meklēju nagiem-tas esot viens no labākajiem :smile:
Parastās ābeļzaru laktiņas katru mēnesi tiek mainītas reizē ar būra dezinfekciju :smile:
14.03.2016
12:43
Страницы:
next next
[1]  [2
Текушее время: 08.12.2021 08:30
 
© 2007-2010. www.papagailis.lv. All rights reserved.