Главная       Галерея       Форум       О нас       Ссылки   
RU  :  LV  
Форум


ASAP!
Snowman
рейтнг: 1/1
Pirms nepilna gada paņēmām viļņspārni no Depo. Uz kājas esošais gredzens, šķiet, nebija uzlikts pareizi. Kāja piepampa, apakšā jēls un iekaisis. Vets noņēma gredzenu un teica, ka muskuļi ir saglabājušies, viss sadzīšot. Jāpapilinot ūdeņradi. Piebildīšu, ka gredzena noņemšanas process izskatījās baisi, jo tas slīdēja ārā no knaiblēm, brīžiem kāju salocot tā, kā tai nebūtu jālokās. Varbūt pat salauza. Nezinu. Kāja sadzija, bet pirkstiņi nelocās. putnēns uz abām kājām izvairās staigāt, noprotu, ka joprojām sāp. Izmēros kāja mazliet tik samazinājās. Pieļauju, ka tas traumas dēļ, iespējams kāds audu slānis klāt nācis. Putnēns dzīvo, pļāpā, ēd, BET pamanīju, ka savainotajai kājai izkritis nadziņš. Nekur info neatradu. Pieļāvu, ka procedūras dēļ. Varbūt ataugs. Tagad skatos, ka izkritis jau otrs un kāju ādiņa neveselīgi izskatās. Sausa, plēkšņaina. Knābis arī līdzīgs sāk palikt. Man bail, ka nagi nesāk krist otrai kājai, kas galu galā novedīs (vai ir novedis?) Līdz gangrēnai. Skaloju ar kumelīšu tēju. Pagaidām izmaiņas neredzu. Kas noticis? To var ārstēt? Kā?
16.10.2015
00:44
Aija
рейтнг: 13/341
Tas, kas noteiek ar knābi, pieļauju ir pavisam kas cits. Taču tas var liecināt par putna vispārējo stāvokli- izmaiņas iekšējos orgānos-- kas varētu būt nepateizas un neveselīgas diētas gadījumā, kā arī ierobežotās aktivitātes dēļ.
Ar kumelīšu tēju ir jēga acis skalot, taču ne kājiņu ādu. Jau pašā sākumā vajadzēja kārtīgi apstrādāt ar zeļonku, šaubos vai ūdeņradis bija pietiekami efektīvs. Svarīgi audu saglabāšanā ir ne tikai muskuļi bet atī nervi, asinsrite.. Ja loceklis netiek normāli apasiņots, tad pirkstiņš var nokalst un nokrist..
Ja pilnībā nags nokrīt- tas parasti neataug. Var paskatīties kāds stāvoklis ir ar pārējiem nagiem, iespējams, ka vajag apstrādāt. Svarīgi, lai nebūtu pampuma. Var gadīties, ka pirkstiņš nedzīvs un nags kaut kā sagriezies un no sausuma nokritis, aizķeroties..
Var piezvanīt uz telefonu no SOS sadaļas. Tad ātrāk varēs sakomunicēt..
Jebkurā gadījumā, ja putniņš nav tik sparīgs un veikls kā agrāk- tad jādomā kā būrīti padarīt ērtāku un dot pienācīgu diētu..
Aija
23.10.2015
14:04
Текушее время: 08.12.2021 07:57
 
© 2007-2010. www.papagailis.lv. All rights reserved.