Главная       Галерея       Форум       О нас       Ссылки   
RU  :  LV  
Форум

Список форумов >> Veselība / Здоровье >> Papagailis nevar stāvet uz kājas

Papagailis nevar stāvet uz kājas
Страницы:
next next
[1]  [2
zazak
рейтнг: 1/6
Labdien,
Manam papagailim kaut kas notika ar kāju, nevar uz tās stāvēt. Apzvanīju liepājas veterinārarstus bet neviens īpaši ar papagaiļiem nestrādā.Viena vispar teica, ka kāju jāaizlīme ar leikoplasti. Vai kāds zina speciālistu Liepājā kas var palīdzēt?
26.02.2015
12:54
Aija
рейтнг: 13/341
Pēc pazīmēm, ka papagailis saudzē vienu kāju ir grūti kaut ko noteikt.
Vai viņš kaut kur to sagrūda, vai arī savainojis?.. Vai ir redzami bojājumi- brūces? Ja tecējušas asinis- tad tas būs redzams arī uz laktiņas. Vai viņš labi ar citiem satiek? Vai kājiņa sapampusi vairāk kā otra? Kā mainījusies putniņa uzvedība- vai mazinājusies apetīte?/..
Kā viņš tur kāju.. ( vai ieslēpis krūšu spalviņās, vai arī tur nokarenā veidā utt.) Vai nav labāk pārlikt mazākā būrītī, lai putns varētu atpūsties un pārāk nenoslogot kāju..
Vai putniņa zempēdeas rajonā nav brūču, vai abas pēdas (spilventiņi) vienādas..?
Arī pie niecīgākiem bojājumiem putniņš var censties kājiņu pasargāt, nenoslogot- (jāskatās, lai viņam būtu ērti piekļūt pie ēdiena, sevi nenoslogojot). Tas var pēc dažām dienām -2,3 pāriet. Bet, ja pēc 5-7 dienām nepāriet, vai pat strauji paliek sliktāk- noteikti meklējiet ārstu...vai kādu, kas var putniņu kārtīgi nopētīt un novērtēt problēmu..
Lai kaut ko ieteiktu konkrētāk- jābūt pilnīgākai informācijai.
P.s. "medicīnisko leikoplastu" uz kājām ir jēga lietot tikai tad, ja nepieciešama, piemēram stipri traumētu pirkstu fiksācija, lai pareizi kauli saaug utt. Te es īsti loģiku nesapratu.. .
Aija
26.02.2015
15:24
Aija
рейтнг: 13/341
Uz esošo brīdi ieteicamāk ir arī būra grīdu iztīrīt, lai tā neradītu lieku iekaisumu un radīt gludu virsmu ( granulu vietā ielikt tīras papīra lapas). Papildus nomainīt vai notīrīt visas laktiņas, vēl labāk uz laiku ielikt platākus dēlīšus. Taču papildus ņemt vērā, ja putns bailīgs, tad tas ierobežo daudzas darbības.- Lai nebūtu lieka stresa.
Lai mīlulis atveseļojas..
Aija
26.02.2015
15:30
zazak
рейтнг: 1/6
Paldies Jums par atbildi Aija.
Ārēji kājas nearko neatšķiras, asinis nebija, kāja nav sapumpusi, apetīts ir labs, nekādu brūču ari nav. Kāju viņa tur nokarenā veidā. Tas viss sākas apmēram 2 nedeļas atpakaļ, mēs domājam ka viss paries pats par sevi. Putns pie mums dzīvo jau 5 gadus un par visu šo laiku nekādu problēmu vispār nebija.
Vakar bijam pie ārsta. Viņa teica kā lūzuma nav un vienkārši vajag laiku lai kāja sadzīstu pati par sevi. Bet es joprojam neesmu pārliecināts, jo veterinārārsti mūsu pilsēta uz putniem nespecializējas. Es varu meģināt izlikt kājas attēlu, varbūt tas palīdzēs Jums pateikt kaut ko konkrētāk.
Paldies.
27.02.2015
11:32
Aija
рейтнг: 13/341
Protams skaidrība ir lielāka, ja kāju var redzēt attēlā... Vislabāk, ja pašu putniņu kustībā.
Vai tas putniņam būtiski neraucē pārvietoties? Kā saglabā balansu? Vai kāja visu laiku karājas?? Vai tomēr viņš to nedaudz lieto?? Vai saraujas sāpēs, kad tai pieskaras? Vai tā saglabājusi savu funkcionalitāti??
Ja tas ir parasts sasitums, tad funkcionalitātei ir jāatgriežas.
Pēc rakstītā nevar saprast vai putnam pakāpeniski paliek labāk, sliktāk vai abas 2 nedēļas uzvedas līdzīgi.
Ko pārbaudīja ārsts??
Nokarena kāja var arī liecināt par neiroloģiska rakstura problēmām, vai ka kaut kas spiež uz kājas nerviem utt.
Pozitīvais ir tas, ka putniņam ir laba apetīte..tad nu lutiniet ar dažādiem kārumiem... Kā patlaban viņam ir??
Varbūt uz kājas ir kāds zilumiņš vai kā citādi viņa atšķiras no otras kājas..
Aija
04.03.2015
14:29
Aija
рейтнг: 13/341
Vai Jūs brīvi varat kustināt putniņa kājiņu, vai arī putns cenšas izsprukt no tādas procedūras un sevi pasargāt utt...?
Aija
04.03.2015
14:30
zazak
рейтнг: 1/6
Labdien,
Putns kāju lieto, bet ļoti reti. Pārsvarā kāja karājas. Manuprāt, putniņam paliek nedaudz labāk. Un neizkatās ka kāja sāp, jo putnam ir labs garastāvoklis un laba apetīte.
Ārsts pārbaudīja vai kāja ir salauzta. Viņa kustināja putna kāju un teica kā kaja nav salauzta. Putnam procedūra neīpaši patika, bet neizkatījas kā viņam sāpēja. Ārste arī teica neizlaist putnu no būra. Un jau vairāk par nedēļu putns sēž būrī, kaut gan parasti 80% no sava laika pavada ārpus tās. Pievinoju dažas bildes.

05.03.2015
17:29
Aija
рейтнг: 13/341
Pēc tā, kā papagailis kāju tur neizskatās, ka tā ir lauzta. Fotogrāfijā tā nekarājas- nav nostiepta, bet ir pierauta pie spalviņām- tātad funkcionē..
Tas labi ja izskatās jau labāk. Var vēl katram gadījumam pačamdīt vai abas kājiņas ir vienādi siltas, vai slimā nav karstāka.
Piezvani vai nosūti uz sms, e pastu aijasvalbe@inbox.lv ziņu - un ieteikšu 2 smērītes, kas varētu palīdzēt. Tāpat būtu labi redzēt pēdas spilventiņu no apakšas.. Vai tajā nav pat sīka savainojuma, pietūkums..
P.s. e pastu gan skatos retāk- sevišķi nesanāk pa brīvajām dienām= sestd., svētd..
Aija
06.03.2015
13:38
zazak
рейтнг: 1/6
Kāds ir Jūsu numurs?
06.03.2015
18:58
zazak
рейтнг: 1/6
Labdien,
Šodien kāja izkatās daudz labāk, putns to lieto biežāk. Tā kā domāju ka viss būs kārtība. Bet tomēr katram gadījumam es uztaisīju vēl dažus attēlus. Varbūt Jūs varētu uz tiem paskatīties būšu ļoti pateicīgs.08.03.2015
21:19
Страницы:
next next
[1]  [2
Текушее время: 08.12.2021 09:48
 
© 2007-2010. www.papagailis.lv. All rights reserved.