Главная       Галерея       Форум       О нас       Ссылки   
RU  :  LV  
Форум


SOS gadījumā
Aija
рейтнг: 13/341
Varbūt kāds ir pamanījis - šai forumā mana informācija pārsvarā ir par nešķiramajiem- to audzešanu- mazuļiem utt.

Taču pēdējā laikā esmu saskārusies ar milzums gadījumiem, vai arī šī informācija ir sakrājusies samērā īsā laikā - par nelaimīgiem gadījumiem-- kad diemžēl mīluli ir nācies zaudēt. Vai, kad ņav kam īsti pajautāt vai pie kā griezties, ko darīt un pēc iespējas ātrāk. Forumā publicētajam jautājumam ir liela nozīme, kas informē arī citus lietotājus- ar kādām problēmām var nākties saskarties. - taču garantija, ka tajā kāds atradīsies un reaģēs laicīgi - ir nedroša. Vislabāk tad protams ir griezties pie vetārsta. Tikai problēma putnus latvijā ārstē ne visi..
Tad nu es iedodu savu telefonu 27788296 gadījumiem, ja esat apjukuši un varbūt putniņam var palīdzēt..
Mana tiešā specialitāte nav veterinārija, taču centīšos palīdzēt - zinu dažus praktiskus risinājumus.Jo aktīvāk palīdzēsiet savam mīlulim-- jo lielākas izredzes ir izdzīvot.
Dažreiz ir nepieciešams vienkārši parunāt..
Aija
25.02.2015
10:09
Aija
рейтнг: 13/341
Par "pirmās nepieciešamības aptieciņu".

Parasti jau neviens negaida, ka ar viņa mīluli var kaut kas notikt. Taču jebkurš var nonākt situācijā kad ir noticis nejaušs negadījums, kad vajadzīga palīdzība jūsu mīlulim.. Kā cilvēks, suns vai kaķis arī papagailis var saslimt.
Protams labi ir jau iepriekš parūpēties, lai nerastos nekādi veselības draudi- droša vide, laba pārtika, veselīgs dzīvesveids, labas attiecības utt.

Grūti ir paredzēt, kas ar viņu kad notiks. Vai kādas zāles vai antibiotikas būs nepieciešams iedot, ja pamanīsiet laikus- ka kaut kas "nav kārtībā".
Bet ir lietas, ko labāk nodrošināt jau iepriekš..
Aija
25.02.2015
10:15
Aija
рейтнг: 13/341
Atsevišķs būrītis- ļoti neliels- ar zemi novietojamu laktiņu, kur var ielikt trauciņus. Grūtākā gadījumā barību jāber tieši uz grīdas. Lai ir krājumā jau laikus.
Tāpat papīrs un salvetes- lai redzētu kāda ir vēdera izeja- ko izklāj uz būra grīdas.
Tas var būt nelils grauzēju būrītis, vai arī neliels apsildāms terārijs.

Pa rokai neliela galda lampa ar apsildāmo spuldzi- parasto- ne ekonomisko. (lietoju 60-75 vai pat 100W) lielāka stipruma, atvirza nedaudz tālāk.
Ja putniņam ir ļoti slikti un viņ ar grūtībām pārvietojas- nepieciešams šāds būrītis.

Vēl ir ļoti prātīgi-- kad iegādājieties putniņu, cenšaties atrast savu vetārstu un skaidri pārliecinieties- vai viņam ir nepieciešamās zināšanas un interese. T.i.vai ir "putnu dakteris". Daktera telefonu pierakstiet un vajadzības gadījumam turiet redzamā vietā- lai varētu atrast, ja nu uztraucaties vai esat apjukusi.

Tāpat ieviesiet kādu kastīti, kur glabāt visas lietas- vates, ausu kociņus, šķēres, dezinfekcijas līdzekļus. (P: zeļonku, povidon jodu utt.) Ņagu šķērītes. "Ašenes" knābju labošanai un režģu pārkniebšanai- ārkārtas gadījuiem.
Acu smēres traumām. utt. Kumelīšu tēju kompresēm un skalošanai, vai vēl kādu citu.
AR DOMU LAI TAS VISS BŪTU PA ROKAI. Ja nepieciešams ātri reaģēt, lai nevajadzētu pa visu māju meklēt.
Aija
25.02.2015
10:30
Текушее время: 08.12.2021 09:18
 
© 2007-2010. www.papagailis.lv. All rights reserved.