Главная       Галерея       Форум       О нас       Ссылки   
RU  :  LV  
Форум


novārdzis papagailis
Страницы:
next next
[1]  [2
tiktak
рейтнг: 2/7
Labdien!

Mūsu zaļspārnīšiem nesen piedzima 4 mazuļi, bet problēma ir par tēviņu. Šodien pienākot pie būra, es pamanu, ka tēviņš atrij mazuļiem barību, nevis mātīte un guļ tur pie mazuļiem ligzdā. Viņš vēl nav pieradināts un šajā laikā, kad ir mazuļi, tēviņš cītīgi sargā ligzdu knābjot. Taču tagad, kad uzmanīgi pietuvina pirkstu pie viņa, tēviņš atver acis (vārgi)un tad atkal aiztaisa neknābjot. Pēc brīža viņš uzsēdās uz laktas un ir galīgi izkāmējis, pieliecies,lēni veic kustības. Tagad atkal guļ uz būra pamata un gāžas sāņus. Es nezinu, vai viņš ir slims, vai vienkārši viņam ir depresija , vai kaut kas tamlīdzīgs. Es es mu uztraukusies un nesaprotu, kas tēviņam ir noticis!
Būtu ļoti jauki, ja kāds zina, kas šī ir par vainu! Steidzami
24.02.2015
17:47
Aija
рейтнг: 13/341
šsajā gadījumā tiešām jārīkojas maksimāli ātri - ja vari atzvani - 27788296.
Ar tik smagiem simptomiem parasti putniņu var zaudēt dažu stundu laikā, ja cilvēks neiejauksies. Kas ar mammu, kas mazuļiem?? !!
Jebkurā gadījumā ir jāpārbauda putniņa stāvoklis, lai cik nepieradināts tas būtu..
Jo vecāki mazuļi paliek, tēvs pakāpeniski var sākt barot mazuļus un tas tikai ir normāli.. Taču pārējās reakcijas nav normālas.. Ja ar neapbruņotu aci redzams, ka galīgi izkāmējis- tad nav normāli. No otras puses- vai skaidri redzams- ka baro mazos-- vai arī viņš atvemj, tāpēc ka pašam problēmas ar "gremošanu". Bet ligzdā viņš sēž tāpēc, ka nespēj nosēdēt uz laktas.. noturēt līdzsvaru utt.
Maksimāli ātri jānodrošina normāli vielmaiņas procesi-- normāla ķermeņa temperatūra, papildus silto lampu pie atsevišķa būrīša. maksimāli ātri jācenšas panākt, lai putniņš ātri būtu silts utt...
Kāda barība tiek piedāvāta vairošanās laikā..???
Putniņiem tādas depresijas nemēdz būt!
Lai ar kas notiktu, turies..!
Ja ko vajag, noteikti pakonsultēšu-- pati nodarbojos ar šo nerātņu audzināšanu un audzēšanu utt.
Aija
25.02.2015
09:54
tiktak
рейтнг: 2/7
Liels jums paldies par palīdzību, centos darīt visu ko teicāt, taču diemžēl tēviņu neizdevās izglābt. Bet mātīte turās un putnēni ar aug. Cerams, ka izdzīvos vismaz tie, jo parasti otrs papagailis mēdz nomirt no skumjām.:cray:
01.03.2015
16:54
Aija
рейтнг: 13/341
Ai man žēl, ka tā noticis. Bet man jau likās, ka ar saviem padomiem nokavēju. No otras puses iedomājos, ja vēl dzīvs- piezvanīsi. Sākotnēji devu tikai vispārējus norādījumus. Katru gadījumu ir jāizskata individuāli. Gadījumā, ja piezvana un rodas lielāka skaidrība-- tad arī metodes ir kardinālākas.
Ja putns ir smagā stāvokli-- tas tāpat ir jānošķir atsevišķi un jāpiemeklē atbilstošas antibiotikas. Nepieciešamības gadījumā, ātram efektam pat jāveic injekcijas...
Gluži kā ļoti smagi slimam cilvēkam - bez medicīniskas iejaukšanās neiztikt..
Ja putns, piemēram neēd- arī viņa stāvokli var kādu laiku uzturēt utt.
Īpaši saku, ka katrs gadījums ir īpašs un individuāls, pat ja simptomi ir līdzīgi.
Uzrakstot vienu ieteikumu vienam konkrētam gadījumam, to var izlasīt daudzi- taču ne visiem tas ir piemērots, vai pat kaitīgs.

Aija
02.03.2015
09:24
Aija
рейтнг: 13/341
To, ka nešķiramais papagailis vienam nomirstot- iet bojā arī otrs, var apgalvot tikai cilvēks, kam pašaam ir bijuši vismaz 50 šādi gadījumi ar pārīšiem. Cik noprotu- Jums tāda pieredze nav!
Baidos, arī avoti, kur šādu informāciju- nav bijuši visai korekti--- žurnālā kurā es šādu informāciju esmu izlasījusi, rakstu autori ne tuvu nav stāvējuši pie šo papagaiļu turēšanas.
Šo papagaiļu nosaukuma dēļ daļēji arī radies mīts, ka viņus nedrīkst šķirt.

Aija
02.03.2015
09:30
Aija
рейтнг: 13/341
Protams, ja papucis ir bijis slims ar kādu infekcijas slimību- arī mammai un bērniem šādas slimības riskas pastāv. Tāpēc jāseko, lai putni vienmār būtu labi paēduši-- trauciņos izliktā barība regulāri aiztikta un iztukšota, mazuļi pieņēmušies svarā un pareizi attīstījušies. Parasti sākotnēji marības sagādnieka lomu veic papus, kurš baro mammu, mamma mazuļus. Bērniem pieaugot, barošanā iesaistās arī papus. Jo apspalvotāki mazuļi-- tad arī mamma intensīvi meklē ēdienu un uz ilgāku laiku pamet ligzdu, jo mazuļi nav jāsilda..
Šobrīd visa atbildība gulstas uz mammas pleciem. Cik veci ir mazuļi? Vai acis jau vaļā??
Mammai jāpiedāvā maksimāli ātri uzņememe barība- ola (ja ēd) , iekarenās prosas vārpas, diedzēti kvieši, saldie āboli. Nedrīkst dot salātu lapas un virzu--līdz mazie ir pietiekami paaaugušies. Tā vietā var dot ķinas kāpostu, parasto kāpostu , uz lielākas rīves sarīvētus burkānus utt. Labi būtu profilaksei piepilināt pie dzēriena vai mīkstā ēdiena kādus vitamīnus. Var piedāvāt viegli novārītus rīsus utt.
Aija
02.03.2015
09:48
Aija
рейтнг: 13/341
Liels atvieglojums ir, ja cilvēks piebaro mazuļus- kaut kur starp ēdienreizēm. Parastais variants-- piemēram, no 5 dienas, vai nedaudz vecākus. Šādu bērnu barības putriņu parasti var pagatavot mājas apstākļos. Parasti baro caur mazām špricītēm, noņemot adatu-uzgali. Putrai jābūt pietiekoši siltai..
Aija
02.03.2015
09:54
Aija
рейтнг: 13/341
Patlaban mammai galvenais dzinulis dzīvē- ir mazuļu izaudzināšana. Dabiskais dabas instingts- padot tālāk savus gēnus utt. Tādēl viņa visu sevi izliek.. Taču ar laiku mazuļi būs jāatdala utt.
Tāpat svarīgi ir, lai mamma būtu vesela, jo mazuļu dzīvība patlaban ir atkarīga no viņas.
Vēl būtu labi piedāvāt pirmās pavasara pieneņu lapas, ja ēd..
Aija
02.03.2015
10:04
tiktak
рейтнг: 2/7
Paldies, tagad uzzināju vairāk. Vecākajam mazulim jau 25 dienas. Dažreiz es palīdzu mātītei tos piebarot, jo reti tiek pabaroti visi, vai vispār neviens. Īsāk sakot tad, kad putnēniem tukša guza. Baroju tos ar izvārītu prosu un olas dzeltenumu. Ceru kā tā ir pareizi, bet mazuļiem garšo. :good:
03.03.2015
21:34
Aija
рейтнг: 13/341
Prosu un olu cietā veidā ir pagrūti iedot. Bet ērtāk ir dot barību, kas ir pašķidra vai pusbieza- krējuma konsistence-- jo vecāki mazuļi, jo paliek biezāka.
Ūdens peldē var uzbriedināt mannā ( lieku uz plīts katliņu, kur vāru olas, tajā ir ūdens- tad lieku krūzīti, kurā ir dažas karotes mannā, kurām ir uzliets padaudz vāroša ūdens..un pavāru- līdz mannā pilnīgi uzbriest), vēlāk šai massai var pievienot nedaudz medus, vitamīnus un olas dzeltenumu. Tad mazākā trauciņā paņemu nepieciešamo devu ( piemēram tējas tasītē). Tad atsevišķā bļodiņā ieleju karstu ūdeni, lieku tajā tasīti ar barību, kuru atšķaidu ar ūdeni- lai veidotos pašķidra masa- tādu arī ievilkt špricītē.. Tāpat kā cilvēku mazuļus- arī putnēnus baro ar siltu "formulu". Tas palīdz labākai gremošanai, vielmaiņai. Vecāku atrītā barība arī taču tiek "sasildīta".

25 dienas ir jau diezgan stabils vecums.
Ja mamma švaki baro- mazuļus var barot ik pa 3 stundām. Bet protams ir jāskatās pēc apstākļiem
Katram gadījumam- parastie graudu maisījumi te ir diezgan neefektīvi.
Aija
04.03.2015
14:07
Страницы:
next next
[1]  [2
Текушее время: 08.12.2021 08:46
 
© 2007-2010. www.papagailis.lv. All rights reserved.