Galvenā       Galerija       Forums       Par mums       Linki   
RU  :  LV  
Igors Maskins
Papagaiļu dresūras meistars


Igors Maskins nodarbojas ar papagaiļiem vairāk kā 10 gadus. Par šo laiku viņa dzīvē parādījās gan savvaļā, gan nebrīvē dzimuši papagaiļi. Daudziem papagaiļiem, ar kuriem sastopas Igors, ir konstatētas problēmas ar veselību un novirzes uzvedībā. Tas viss ir saistīts ar nepareizu barošanu, uzturēšanu, papagaiļa dzīvojamas vietas aprīkojumu, kā arī ar saimnieka neinformētību par pareizu putna kopšanu. Gadās, ka saimnieki atsakās no saviem audzēkņiem, to neprognozējamās uzvedības dēļ. Tas viss ietekmēja Igora izvēlēto izpētes sfēru – papagaiļu dzīves apstākļu (kopšanas, turēšanas) kompleksā korekcija.

Sakot ar 2000. gadu Igors aktīvi piedalās diskusijās un konsultācijās, kuras ir veltītas papagaiļu turēšanai nebrīvē. Igora raksti par šo tēmu – par diētām, apgaismojumu, dresēšanu un uzvedības korekciju ir publicētas vairākās valodās: krievu, franču, angļu un itāļu.

2002. gadā Igors bija viens no pirmajiem abiturientiem, kuri noklausījās kursu „Living and Learnig with Parrots”, ko vadīja Suzana Frīdmane (Susan G. Friedman), Jutas štata universitātes profesore, slavenā speciāliste biheiviorisma un uzvedības lietojuma analīzes sfērā (ABA - Applied Behavior Analysis). Noklausoties kursu, Igors vairākus gadus aktīvi piedalījās tīmekļa seminārā Behavior Analysis Solution (BAS, tagad ParrotBAS), kuru organizēja prof. Frīdmane.

2003. gada sakumā Igors pētīja problēmu par papagaiļu pašizplūkāšanos un šajā sakarā viņš sāka interesēties par papagaiļu apmācību lidošanai brīvā dabā. Tā gada rudenī divi no Igora audzēkņiem kļuva par pirmajiem papagaiļiem Izraēlā, kuri bija iemācīti patstāvīgi lidot ārā. Vēlāk tiem pievienojās arī citi papagaiļi. Šīs pieredzes ietekmē Igors ierosināja Eiropas semināra organizēšanu par brīvajiem lidojumiem, kurš notika no 11. – 13. maijam 2007.gadā.

Šobrīd Igors dzīvo Izraēlā un vada izglītojošu programmu „Papagaiļu skola”.
Igors konsultē zoodārzus un putnu mīļotājus par putnu turēšanu un audzēšanu kā Izraēlā, tā arī citās valstīs (ASV, Vācijā, Francijā, Beļģijā, Šveicē, Itālijā un NVS valstīs).

2006. – 2007. gadā Igors vadīja seminārus veltītus papagaiļu īpašniekiem Maskavā
http://mybirds.ru/talk/about/mybirds/parrtssem/maskin1.php http://mybirds.ru/talk/about/mybirds/parrtssem/maskin23.php
Igors aktīvi piedalās kompānijas „Good Bird, Inc” izglītošanas programmās, pēta, kā izmantot nobrīvē dzimušus papagaiļus, papagaiļu populācijas atjaunošanai savvaļā, kā arī vada seminārus par biheiviorismu un papagaiļu kopšanu, audzināšanu un ārstēšanu.

http://ffparrot.com/English/lectorsl.htm(angļu valodā)
http://www.mybirds.ru/talk/maskin/maskin.php (krievu valodā)

Raksti

www.zoopreces.lv
© 2007-2010. www.papagailis.lv. All rights reserved.